جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 18:39
شماره خبر: 100771449788
بيمار مرگ مغزي 11 نفر را از مرگ نجات داد
جام جم آنلاين: اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی در قم به 21 بیمار نیازمند اهدا شد و 11 نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

به گزارش مهر، این بیمار که در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود پس از تشخیص مرگ مغزی و اخذ رضایت خانواده جهت پیوند اعضا به تهران منتقل شد.

مسئول شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این بیمار خانمی 42 ساله با سابقه فشار خون و دیابت است که بر اثر افت فشار خون دچار حادثه سقوط می‌شود.

صمدی افزود: بیمار مدت یک هفته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی بستری بود و تحت عمل جراحی قرار گرفت ولی متاسفانه اقدامات درمانی برای این بیمار اثرگذار نبود و پس از تشخیص مرگ مغزی برای این بیمار موضوع اهدا اعضا با خانواده این فرد مطرح شد و با موافقت والدین مراحل انتقال از قم به تهران جهت پیوند اعضا فراهم شد.

وی با بیان اینکه امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه به دلیل بی اطلاعی خانواده‌ها علی‌رغم تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم متاسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدا عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم، با پیوند اعضای این بیمار تعداد 11 بیمار نیازمند از مرگ حتمی نجات می‌یابند و زندگی 20 بیمار دیگر نیز بهبود می‌یابد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):