جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 18:35
شماره خبر: 100771449955
دبير کل بانک مرکزي اعلام کرد:
احتمال انتشار مجدد ايران چک در سال 92
جام جم آنلاين: دبیر کل بانک مرکزی خبر داد: تدوین راهبرد زیرساخت بازار مالی کشور در دستور کار قرار گرفته و تا سال 92 اعلام و نهایی خواهد شد.

محمود احمدی، با بیان این مطلب افزود: این راهبرد در چهار حوزه سیاست گذاری، برنامه‌های اجرایی، طرح‌های نظارت و سرپرستی و همچنین فن‌آوری تدوین خواهد شد تا برنامه اصلی نظام بانکی کشور در دهه 90 را ارائه کند.

وی همچنین درباره ایران چک‌های 50 هزار تومانی و با بیان اینکه تا پایان سال مجوز انتشار را داریم، گفت:‌ اگر برای سال آینده اجازه استفاده از ایران چک 50 هزار تومانی داده نشود سعی می کنیم مجوز چاپ اسکناس درشت‌تر را بگیریم.

وی گفت: با توجه به ترکیبی که این ایران چک‌ها در میزان مصرفی مردم دارند تلاش‌مان را می کنیم اگر امکانش باشد اجازه قانونی برای ادامه انتشار واستفاده آن برای سال 92 را هم بگیریم.

احمدی با بیان اینکه هم اکنون 60 درصد نقدینگی نزد مردم را ایران چک 50 هزار تومانی تشکیل می‌دهد و می توان گفت که بیش از 70 درصد از مبادلات نقدی مردم از طریق ایران چک انجام می‌شود گفت: حذف آن از مبادلات روزانه مردم، شبکه بانکی کشور و مردم را در معاملات روزانه خرد با مشکل جدی مواجه می‌کند.(ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: