جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 22 آبان 1397 / 04 ربيع الأول 1440 / a 13 Nov 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
گردشگري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 18:47
شماره خبر: 100771450339
رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات خبر داد
ساخت گنبد جديد بارگاه سيدالشهدا (ع)
جام جم آنلاين: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از ساخت گنبد جدید بارگاه اباعبدالله‌الحسین (ع) در ایران خبر داد.

حسن پلارک در گفت‌وگو با فارس در اهواز اظهار داشت: کار طراحی این گنبد نورانی هم‌اکنون در کرمان آغاز شده است.

وی افزود: برای انجام پروژه و ساخت گنبد نورانی فرزند حضرت فاطمه‌زهرا (س) پیمانکار ایرانی انتخاب شده و قرارداد نیز بسته شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ادامه داد: هم‌اکنون ساخت سازه‌های فلزی گنبد طلایی حرم نورانی سرور و سالار شهیدان حضرت امام‌حسین (ع) آغاز شده است.

این مقام مسئول در ادامه به بیان ویژگی‌های گنبد جدید پرداخت و گفت: این گنبد هفت متر از گنبد فعلی حرم اباعبدالله‌الحسین (ع) بلندتر است.

پلارک با بیان این‌که گنبد قدیمی برداشته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: با نصب گنبد جدید، بارگاه ملکوتی امام‌حسین (ع) دارای سه گنبد می‌شود یک گنبد زیر، گنبد فعلی و گنبد زیبایی که هم‌اکنون توسط ایرانی‌ها در حال ساخت است و به‌زودی نصب خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه به زمان ساخت گنبد حرم سیدالشهدا (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت سازه‌های فلزی آن 90 روز به طول می‌انجامد.

پلارک با بیان این‌که طراحی و ساخت سازه‌های فلزی هم‌اکنون در کرمان در حال انجام است، گفت: عملیات اجرایی آن نیز حدود شش ماه طول خواهد کشید.

وی اظهار امیدواری کرد که گنبد جدید حرم امام‌حسین (ع) پس از طراحی و نصب در شهریورماه سال 1392 با حضور زایران این حرم نورانی به بهره‌برداری برسد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در پایان اظهار داشت: ساخت گنبد طلای حرم اباعبدالله‌الحسین (ع) با مشارکت همه ایرانی‌های ولایتمدار به‌ویژه اهالی خونگرم استان کرمان انجام خواهد شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):