جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 24 آبان 1397 / 06 ربيع الأول 1440 / a 15 Nov 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 19:09
شماره خبر: 100771451828
350 هزار تومان هزينه ماهانه داروي بيماران ديستروفي
جام جم آنلاين: مدیرعامل انجمن دیستروفی ایران با اعلام این‌که قیمت داروهای بیماران دیستروفی نزدیک به 2 برابر افزایش داشته است، گفت: هزینه 100 تا 150 هزار تومانی یک بیمار بابت دارو در طول یک ماه به 300 تا 350 هزار تومان رسیده است.

 رامک حیدری در گفت‌وگو با مهر افزود: یکی از اقدامات اخیر انجمن دیستروفی، خرید یک دستگاه «دل سی» بود که قدرت عضله بیماران دیستروفی را می‌سنجد و همچنین نوار عضله را ‌گیرد.

دیستروفی بیماری ژنتیکی است که سبب تخریب ماهیچه‌ها می‌شود.

وی با اعلام این‌که هر ماه یک بار عضلات بیماران را مورد سنجش قرار می‌دهیم تا میزان تخریب آنها ارزیابی و مشخص شود، اظهار کرد: بر اساس قراردادی که با انستیتو پاستور منعقد کرده‌ایم، قرار شده برای تشخیص ژنتیکی نوع کمربند شانه‌ای (لیم گردل) بیماران، از همکاری این انستیتو استفاده کنیم.

حیدری اظهار کرد: این کار باعث خواهد شد تا بتوان روی تشخیص ژنتیکی بیماران کار کرد و از تولد یک نوزاد مبتلا در نسل‌های بعدی و احتمالا فرد مبتلا که می‌خواهد بچه‌دار شود، جلوگیری کرد.

وی به گران شدن داروهای بیماران دیستروفی اشاره کرد و افزود: با توجه به این‌که داروهای این بیماران از مجموعه داروهای ویتامین‌ها و آن دسته از داروهایی است که در بدنسازی کاربرد دارد، متاسفانه به عنوان داروی لوکس محسوب شده و بیمه نیستند.

مدیرعامل انجمن دیستروفی ایران همچنین از عضویت بیماران ALS در این انجمن خبر داد و گفت: با توجه به این‌که تعداد این بیماران اندک است، تصمیم گرفتیم این افراد نیز عضو انجمن دیستروفی بشوند که تاکنون 70 نفر بیمار ALS عضو شده‌اند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: