جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 24 بهمن 1390 - ساعت 17:49
شماره خبر: 100804106383
ابلاغ مواد درسي پايه ششم ابتدايي
جام جم آنلاين: مواد درسی پایه ششم ابتدایی در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و ابلاغ شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه باخبرنگار واحد مرکزی خبر با اعلام این خبر افزود: در هشتصد و پنجاه ‌و دومین جلسه این شورا اهداف کلی، برنامه‌ها و مواد درسی پایه ششم ابتدایی تصویب شد و به امضای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش رسید.

علی فرهادی گفت : بر اساس این مصوبه ، وزارت آموزش و پرورش مکلف به برنامه‌ریزی و ساماندهی فعالیت‌های آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان تا پایان دوره ابتدایی، تهیه و تدوین کتب درسی و مواد آموزشی پایه ششم ابتدایی شد.

وی،تکمیل، تعمیق و تثبیت اهداف مصوب دوره ابتدایی متناسب با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش همسو با برنامه درسی ملی ، تربیت همه جانبه دانش‌آموزان برای دستیابی به مراتبی از حیات طیبه متناسب با موقعیت‌ها و نیازهای جدید و پاسخ به اقتضائات آن و کسب آداب و مهارت‌های ضروری برای ورود به دوره تحصیلی بعدی از اهداف کلی پایه ششم برشمرد.

فرهادی ، تربیت عقلانی و تقویت تفکر و تعقل ، تعمیق باور به ارزشمندی نهاد خانواده، وطن، فرهنگ و هویت اسلامی ـ ایرانی و ارج نهادن به میراث فرهنگی، قانون، صداقت و پاکی، تقویت باور به هدفمندی خلقت و آشنایی با آداب و مهارت‌های زندگی را بخشی از اهداف برنامه‌های درسی پایه ششم اعلام کرد.

وی با اشاره به میزان ساعات درسی پایه ششم ابتدایی گفت : بر اساس برنامه مصوب این پایه ، قرآن سه ساعت ، تعلیمات دینی و اخلاق دو ساعت، زبان و ادبیات فارسی پنج ساعت، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی سه ساعت و ریاضیات چهار ساعت است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
وزير آموزش و پرورش: