جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 29 مرداد 1398 / 18 ذی الحجة 1440 / a 20 Aug 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 21 اسفند 1390 - ساعت 21:29
شماره خبر: 100806328616
تعداد بازدید: 3105
جمع بازيگران در مرخصي شب عيد
جام جم آنلاين: فیلم تلویزیونی «مرخصی شب عید» از تولیدات سیما فیلم به تهیه‌کنندگی محمود فلاح و کارگردانی بهروز خلجی است که به مناسبت آغاز سال نو با فضایی شاد به موضوعی می‌پردازد که دغدغه اصلی مردم در این ایام است.

در یکی از شب‌های پایانی اسفند با هماهنگی گروه سازنده این تله‌فیلم در خیابان‌های منطقه سعادت‌آباد با عوامل مرخصی شب عید همراه می‌شوم تا در جریان تولید آن قرار بگیرم.

وقتی به گروه رسیدم ضبط هنوز آغاز نشده بود. هوا کمی سردتر شده و به جز شهنام شهابی، بازیگر دیگری سر صحنه نیامده بود. کارگردان به اتفاق چند نفر دیگر برای بازبینی لوکیشن‌های بعدی رفته بودند.

محمود فلاح، تهیه‌کننده فیلم از روند تولید می‌گوید: سعی شده در ایام پایانی سال مراحل تصویربرداری را انجام دهیم تا حداکثر فضای رئال و جنب و جوش مردم برای روزهای پایانی سال در فیلم نمود پیدا کند.

هرچند این مساله کار گروه را دشوار می‌کند، بخصوص که 60 درصد صحنه‌های خارجی فیلم در خیابان‌ها و بزرگراه‌های تهران می‌گذرد، اما گروه سازنده فیلم با جدیت در حال‌ آماده‌سازی فیلم برای پخش در روزهای پایانی سال است.

مرخصی شب عید طی 20 جلسه تصویربرداری و تدوین همزمان برای پخش در 29 اسفند آماده می‌شود.

وی در ادامه می‌افزاید: نکته حائز اهمیت این‌که در بخشی از فیلم، روند قصه به ماجرای پخش زنده برنامه (بوی عیدی) می‌پردازد و در نقطه‌ای از داستان، قهرمانان قصه درگیر ماجراهای واحد سیار و پخش زنده می‌شوند. حضور محسن افشانی به‌عنوان مجری و کاظم افرندنیا در سکانسی از فیلم درنقش رفتگر شهرداری، قابل توجه است.

گویا مکان ضبط با صلاحدید کارگردان تغییر کرده و همه عوامل به یکی از بلوار‌های سعادت‌آباد نقل مکان می‌کنند.

محل جدید در مجاورت پارک کوچکی است که شهابی قرار است در پیاده‌رو آنجا بازی کند.

فهیمه ساعی، مدیر تولید این تله‌فیلم که آثاری چون اینجا تاریک نیست، ردپا و دزدان خیابان جردن را در کارنامه‌اش دارد درخصوص تولید این فیلم تلویزیونی می‌گوید: مرخصی شب عید داستان جالبی دارد و پر از بازیگر است. امیدواریم ظرف مدت زمان برآورد شده، ضبط به پایان برسد.

وی در ادامه با اشاره به تعدد لوکیشن در این اثر می‌گوید: چیزی حدود 15 روز پیش تولید داشتیم و امیدواریم این فیلم هنگام پخش مورد توجه مخاطب قرار بگیرد.

شهنام شهابی با گریم و لباس‌های متفاوتی در این فیلم حضور دارد. وی که معمولا نقش جوانان عاصی و معترض را بازی می‌کند در این فیلم نقش سعید، یک افسر وظیفه را ایفا می‌کند و لباس نظامی نیز بر تنش خوب نشسته است.

او از انتخاب این نقش اظهار رضایت می‌کند و می‌گوید: وقتی این نقش به من پیشنهاد شد با اطلاع از گروهی که برای ساخت آن دور هم جمع شده و متنی که نوشته شده بود به گروه پیوستم. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل من ژانر کمدی آن بود که تا به حال تجربه نکرده بودم.

سعید یک افسر وظیفه است که در طول داستان بر اثر دروغی که می‌گوید درگیر اتفاقات ناخواسته‌ای می‌شود.

وی از اشراف خوب کارگردان به متن و همچنین همبازی شدن با اردلان شجاع کاوه وسایر بازیگران این اثر ابراز خرسندی می‌کند.

سعید در پیاده‌رو خیابان در حال حرکت است. ماشین گشت پلیس از کنارش می‌گذرد و دور می‌شود.شهابی با چهره‌ای مغموم قدم زدن را ادامه می‌دهد و از پله‌های پارک بالا می‌رود...

قرار است در تدوین، فلاش‌بک‌هایی گنجانده شود که در افکار سعید چه می‌گذرد و ترانه‌ای نیز پخش خواهد شد.

ویدا حسین‌زاده، منشی صحنه، سکانس‌هایی را که قرار است امشب گرفته شود، برایم توضیح می‌دهد و اردلان شجاع کاوه، روشنک عجمیان و یک بازیگر کودک نیز در راه هستند تا در ایستگاه اتوبوس‌های تندروی اتوبان چمران بازی داشته باشند و منتظرند با پایان یافتن این سکانس‌ها و خلوت‌شدن اتوبان به آنجا بروند.

دوباره قرار است سکانس مربوط به شهابی گرفته شود. خیابان تقریبا خلوت است. در حین ضبط، یک اتومبیل با چند سرنشین جوان سر می‌رسند. یکی از آنها با فریاد، خطاب به گروه می‌گوید: آقا فیلمه؟؟! و کارگردان کات می‌دهد.

بهروز خلجی، کارگردان این تله‌فیلم در فرصتی کوتاه از تولید مرخصی شب عید می‌گوید: حدود یک سال و نیم پیش طرحی از سوی سیما فیلم پیشنهاد شد که محور اصلی داستان درباره لحظه تحویل سال بود و پس از بازنویسی کامل آن توسط علی خودسیانی تصمیم گرفتم این فیلم را با محمود فلاح تولید کنیم. چیزی که بیش از همه مرا برای ساخت این اثر ترغیب کرد حس نوستالوژیکی است که در داستان وجود دارد و برای همه ما آشناست. در ادامه کار توانستیم بازیگران خوبی چون اردلان شجاع کاوه، خاطره حاتمی، شهنام شهابی، روشنک عجمیان، محسن افشانی، علیرضا رئیسی، مسعود زنجانی، کورش نوروزی و کاظم افرند‌نیا را نیز دعوت به کار کنیم و امیدواریم اثر خوبی تولید شود.

اردلان شجاع کاوه و روشنک عجمیان نیز از راه رسیده‌اند و حاضر می‌شوند.

شجاع کاوه در این فیلم نقش همسر عجمیان را بازی می‌کند و در خصوص بازی در این تله‌فیلم می‌گوید: انتخاب این نقش قطعا بر اساس گروه کارگردانی و نیز متن خوبی که نوشته شده بود انجام شده و امیدوارم ماحصل کار اثری را پیش چشم بیننده سیما بگذارد تا پیام مستتر در فیلم را دریافت کنند و تلاش همه گروه سازنده قطعا چیزی جز این نخواهد بود.

عجمیان روی نیمکتی می‌نشیند. او برای سال جدید در دو تله‌فیلم بازی داشته و احتمالا یک اجرا هم در این ایام خواهد داشت.

وی در خصوص نقش خود می‌گوید: نقش نرگس را بازی می‌کنم که در کنار همسر و فرزندش زمان سال تحویل درگیر یک ماجرا می‌شود. نرگس به معنای واقعی کلمه یک مادر و همسر خوب است که قاطعیت همسرش به او اجازه مدیریت‌کردن زندگی را نمی‌دهد. یک کاراکتر رئال است که بیشتر بر وجوه مادرانه‌اش تاکید شده است.

این بازیگر با انتقاد از تولید انبوه تله‌فیلم در سیما می‌‌گوید: با توجه به حجم بالای تولید فیلم‌های تلویزیونی وقتی یک اثر قرار است برای سیما فیلم تولید شود خیالم راحت است که متن آن از فیلتر‌های اصولی عبور کرده و بازیگر با این اطمینان می‌تواند بازی در یک تله‌فیلم باکیفیت را تجربه کند و با توجه به تهیه‌کننده و کارگردان و گروهی که در این مجموعه حضور دارند بازی در این کار را پذیرفتم.

یک پسر کوچولو همراه پدرش به جمع اضافه شده است. چهره‌اش کمی آشناست، او هانی کشاورز یکی از بازیگران خردسال مجموعه «شیدایی» است که چندی پیش از تلویزیون پخش شد. کشاورز در این فیلم نقش فرزند زوج داستان را بازی می‌کند. گروه کم‌کم برای عزیمت به محدوده اتوبان چمران آماده می‌شوند. ساعت حدود یک بعد از نیمه شب است و وقت رفتن.

عوامل فیلم تلویزیونی مرخصی شب عید

تهیه‌کننده: محمود فلاح، کارگردان: بهروزخلجی، مجری طرح: رزیتا فرنودی، مدیرتولید: فهیمه ساعی، نویسنده فیلمنامه: علی خودسیانی، برنامه‌ریز: حمید همتی، دستیارکارگردان: کیمیا بابائیان و محمد تایید، مدیر تصویربرداری: حمید احمدی، صدابردار: علیرضا افخمی، تدوین وصداگذاری: حامد رضی، طراح صحنه و لباس: امیر احدزاده، طراح گریم: حسین یزدی، منشی صحنه: ویدا حسین‌زاده، عکاس: اسماعیل حاتمی‌‌کیا و روابط عمومی: احسان ناظم بکایی.

منصوره بسمل


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):