جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 16 فروردين 1391 - ساعت 12:33
شماره خبر: 100808477989
تعطيلات براي بازيگراني که در اين دنيا نيستند
جام جم آنلاين: نوروز سال 71 شخصیتی پا به تلویزیون گذاشت که هنوز هم بعد از گذشت 20 سال در یاد و خاطره مردم مانده و به شخصیتی ماندگار و خاطره‌انگیز تبدیل شده است؛ «طاهره خانوم» با چنگالی به دست، دوست داشت از همه چیز سر دربیاورد.

کنجکاوی او پایان‌ناپذیر بود. او فکر می‌کرد با چنگالی که دارد می‌تواند هر در بسته‌ای را باز کند.

زنده‌یاد پروین سلیمانی که پیش از نقش طاهره ‌خانوم و سریال تعطیلات نوروزی در فیلم‌های سینمایی زیادی بازی کرده بود با این نقش بین مردم به شهرت رسید و تا زمان فوتش مردم عادی او را با این شخصیت به‌یاد می‌آوردند.

سریال تعطیلات نوروزی را می‌توان از اولین سریال‌هایی دانست که به مناسبت نوروز روی آنتن شبکه یک سیما رفت. این سریال را خسرو ملکان کارگردانی کرده بود.

تعطیلات نوروزی که از شبکه‌ آی‌فیلم در حال بازپخش است، داستان چند کارمند است که مطلع می‌شوند، قرار است اداره به تعدادی از آنها خانه سازمانی بدهد.

به همین دلیل تصمیم می‌گیرند که نظر رییس اداره را به سمت خود جلب کنند اما این تصمیم آنها مصادف می‌شود با تعطیلات نوروزی و سفر رییس به شمال کشور. اما کارمندان بیکار نمی‌نشینند و آنها هم به شمال سفر می‌کنند و همگی در مُتلی اقامت می‌کنند....

بیشتر بازیگرانی که در این سریال نقش‌های اصلی را بازی کرده‌اند، از دار دنیا به سرای آخرت رفته‌اند که از میان آنها می‌توان به زنده‌یادان محمد ورشوچی (بازیگر نقش همسر طاهره خانوم)، محمود بهرامی، اسماعیل داورفر، کیومرث ملک ‌مطیعی و فرخ‌لقا هوشمند اشاره کرد.

همه این‌بازیگران از بهترین و با تجربه‌ترین بازیگران سینما و تئاتر بودند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ماندند و به فعالیت‌های هنری خود ادامه دادند.

آواز تیتراژ پایانی سریال تعطیلات نوروزی را حسن فدائیان بر اساس شعری از مشفق کاشانی اجرا کرده است.

تعطیلات نوروزی از اولین سریال‌های بعد از پیروزی انقلاب است که در تیتراژ آن از آواز استفاده شد و بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت.

سروش امیدوار ‌-‌ جام‌جم


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):