جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 16 ارديبهشت 1391 - ساعت 19:55
شماره خبر: 100811196208
ساخت داروي «ام اس» در ايران
جام جم آنلاين: برای نخستین بار در جهان و به همت دو نفر از جوانان استان مرکزی علاوه بر کشف علت ایجاد بیماری «ام اس»، داروی درمان کننده این بیماری که تا قبل از این تنها کنترل کننده بود تولید شد.

«میلاد ویسمه» مهمترین مزیت این دارو را درمان کامل بیماری عنوان کرد و افزود: داروهایی که قبل از این به عنوان داروی «ام اس» مورد استفاده قرار می گرفتند، تنها می توانستند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنند و توانایی درمان کامل بیماری را نداشتند.

این مخترع جوان کشورمان گفت: کاهش هزینه درمانی به یک چهارم هزینه های اولیه، جلوگیری از خروج ارز و همچنین ارزآوری در صورت تولید انبوه از سایر مزایای داروی جدید «ام اس» است.

وی افزود: پس از کسب رتبه سومی در مسابقات مخترعین بسیج و نهایی شدن اختراع، تیم اعزامی اختراع داروی «ام اس» به عنوان نماینده سازمان جوانان هلال احمر کشور در مسابقات بین المللی رومانی که سه روز آینده در این کشور برگزار می شود، حضور خواهد یافت.

یکی دیگر از همکاران سازنده این دارو، منشا تولید این دارو را گیاهی دانست و افزود: این دارو پس از یک سال تلاش مستمر و با استفاده از تجارب استادان برجسته و تحقیق بر روی بیماران مبتلا به این بیماری ساخته شده است.

محمد سعید حبیبی گفت: آشنایی اولیه با بیماران مبتلا به «ام اس» و دیدن آلام و دردهای آنان فکر تهیه و تولید این دارو را ایجاد کرد و هم اکنون توانسته ایم این داروی ارزشمند را به عنوان یک مکمل غذایی در یک یا دو وعده در روز برای بیماران تهیه کنیم.

وی اظهارداشت: داروهای قبلی از جمله «بتافرون»، «ربیف» و «آوونکس» از جمله داروهایی بودند که توسط رژیم صهیونیستی تولید می شد که توانمندی در تولید این دارو نه تنها توانست جمهوری اسلامی ایران را سربلند کنند، بلکه توانست مشت محکمی بر دهان رژیم غاصب صهیونیستی وارد کند.

حبیبی گفت: در صورت حمایت دولتمردان از تولید انبوه این دارو در سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» می توان زمینه کمک به بیماران قشر ضعیف و متوسط جامعه را فراهم و خودکفایی در تولید و صادرات این محصول را نیز انجام دهیم.

درمان «ام اس» در دو ماه

این مخترع همچنین با اشاره به روند افزایشی بیماران «ام اس» در ایران و جهان افزود: دوره نگهداری از پیشرفت این بیماری در داروهای قبلی شش ماه بود که در این روش جدید به دو ماه تقلیل یافته است.

وی اظهار امیدواری کرد: با این کشف نوین، مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات در رومانی نصیب مخترعین کشورمان شود.

بیماری «ام اس» از راه های مختلف به بدن وارد می شود و با تاری دید، دوبینی چشم، عدم تعادل، بی حسی دست و پا، گزگز شدن، حالت تهوع و سرگیجه همراه است و حالت های بیمار تاری دید، فلج قسمت عمده بدن، خستگی مفرط، سفتی عضله، مشکلات ادراری، زخم بستر می شود.

گلبول سفید در حالت عادی کار دفاعی بدن را بر عهده دارند ولی در بدن بیماری مبتلا به M.S این حالت به حالت تهاجمی گلبول های سفید تبدیل می شود و مشکلات عدیده ای را برای بیمار ایجاد می کند.(مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
وزارت بهداشت هشدار داد:

انحصار رژيم صهيونيستي شکست