جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 11 اسفند 1395 / 02 جمادي الثاني 1438 / a 01 Mar 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 02 خرداد 1391 - ساعت 10:15
شماره خبر: 100812632673
لاريجاني به سخنان مطهري واکنش نشان داد
جام جم آنلاين: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حرمت پاسداران در جامعه باید حفظ شود، بدون این که نامی از نماینده‌ای ببرد، گفت: در شرایط فعلی کشور مطالب انتقادی با متانت بیان شود تا تاثیر آن، آن گونه که در روش امر به معروف و نهی از منکر توصیه شده به اندازه باشد.لاریجانی ادامه داد: با توجه به مذاکرات هسته‌ای همه سخنان و تحرکات باید در راستای ایجاد بیشتر همبستگی داخلی باشد.

به گزارش جام جم آنلاین علی مطهری روز یکشنبه در سخنان خود در صحن علنی مجلس مطالبی را بیان کرد.وی از وضعیت حجاب و عفاف در کشور انتقاد و مقصر چنین وضعیتی را رئیس جمهور معرفی کرد.وی همچنین از سپاه پاسداران نیز انتقاد کرد.این نماینده تهران ادعا کرده بود که سپاه در انتخابات دخالت می‌کند.

سپاه پاسداران نیز در پاسخ به این ادعا اعلام کرده بود که این نهاد هیچگونه دخالتی در امر انتخابات نداشته و نخواهد داشت.

سردار شریف در همین زمینه اعلام کرده است که سپاه پاسداران حق پیگیری حقوقی و قضایی این اتهام علیه علی مطهری را برای خود محفوظ می‌داند و آن را پیگیری خواهد کرد.

اما علی لاریجانی رئیس مجلس هشتم در ادامه سخنانش در جلسه امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: امروز وظیفه ما است که قدر عظمت و نفوذ معنوی ولایت فقیه را بدانیم که همیشه عامل عزتمندی ملت و حافظ حقوق ملت بوده است و امروز هم در بحران‌های داخلی و خارجی مخصوصاً ماجراجویی‌های استکبار در مسئله هسته‌ای تدابیر رهبری معظم این عزتمندی را رقم زده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گام بعدی باید به پاس پایداری مردم عزیز جنوب کشور همت مجلس و دولت در حل مسایل مردم این منطقه صرف شود و مشکلات آنان به خصوص حل مسئله آب آبادان و خرمشهر و توجه به مسئله اشتغال در این مناطق جدی گرفته شود.

لاریجانی اظهار داشت: باید در برابر عظمت روح شهدای عملیات بیت‌المقدس ادای احترام کرده و قدر نیروهای مسلح کشور اعم از ارتش، سپاه و بسیج را بدانیم.

وی با بیان اینکه بنده سعادت داشتم سالها در کسوت پاسداران خدمت نمایم، افزود: من راه و رسم پاسداران عزیز را شهادت طلبی، مکتبی بودن و ولایی بودن یافتم که بسیار برای ملت پرارزش است، امروز وظیفه ما هم حمایت معنوی و هم حمایت مادی از ارتش و سپاه و بسیج است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در سالهای اخیر انصافاً در کمک به بنیه دفاعی کشور و حمایت از ایثارگران، بسیجیان عزیز تلاشی چشمگیر داشته است و امیدواریم این مسیر در مجلس نهم قویتر دنبال شود.

وی با توصیه به همکارانش تصریح کرد: همکاران عزیز در بیان مطالب خود به شرایط کشور و ارزش نهاد سپاه که بر خون‌های مجاهدان فی‌سبیل‌الله بنا شده است طوری عمل کنند که حرمت پاسداران عزیز در جامعه حفظ شود و همچنین شان و احترام مسئولان که در قوای سه گانه خدمت می نمایند . مخصوصاً در شرایط فعلی کشور ادبیات مطالب اگر انتقادی است با متانت بیان شود تا تاثیر آن، آن گونه که در روش امر به معروف و نهی از منکر توصیه شده به اندازه باشد.

لاریجانی ادامه داد: با توجه به مذاکرات هسته‌ای همه سخنان و تحرکات باید در راستای ایجاد بیشتر همبستگی داخلی باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به مذاکرات بغداد گفت: ملت ایران هر چند نسبت به برخوردهای دو گانه برخی کشورهای زورگو در مسئله هسته‌ای دچار ابهام جدی است اما از آنجا که مشی جمهوری اسلامی حل و فصل مسایل در مذاکراتی عادلانه و واقعی است این مذاکرات را ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: 1+5 متوجه باشد ملت ایران انتظار دارند آنان رفتار گذشته خود را اصلاح نمایند و دست از بازیگری‌های موذیانه بردارند. نمی‌شود در مذاکرات لبخند زد و در پشت صحنه دنبال اقدامات ایذائی بود.

لاریجانی تاکید کرد: ‌ملت ایران از مذاکرات واقعی و منصفانه استقبال می کند البته بر حقوق خود مصر است.

وی ادامه داد: رویکرد اصلاحی 1+5 می‌تواند موجب امنیت و آرامش منطقه‌ای در صحنه بین‌الملل شود که امید است بر نکته توجه داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ مسیر تحولات منطقه حکایت از روشن‌بینی اسلامی دارد. در مصر، تونس،‌ لیبی و بحرین و یمن و زمان بازی‌های مفلوکانه سیاسی به پایان رسیده است.(مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: