جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
ورزشي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 18 خرداد 1391 - ساعت 18:26
شماره خبر: 100814041094
شبکه ورزش رويايي رو به تحقق
جام جم آنلاين: روابط عمومی سیما، جدول پخش زنده رقابت‌های پرطرفدار جام ملت‌های اروپا را اعلام کرد که بر این اساس، تعدادی از بازی‌های همزمان از شبکه ورزش به طور زنده پخش خواهد شد که این به عنوان ورود به مرحله جدی شدن آغاز به کار این شبکه تخصصی و به طور بالقوه بسیار پرطرفدار است.

ایده آغاز به کار شبکه تخصصی ورزش با توجه به انبوه فراوان طرفداران این پدیده جذاب در کشورمان سال‌هاست مطرح شده است، ولی از چندی پیش پخش آزمایشی این شبکه، فقط در شهر تهران آغاز شده و قرار است بزودی با آماده شدن امکانات فنی مجهز و ممتاز این شبکه، پخش رسمی آن نیز برای تمامی استان‌ها و حتی بینندگان مستقر در خارج از کشور آن هم با کیفیت ممتاز H.D آغاز شود.

اکنون پخش برخی مستندهای ورزشی، برخی مسابقه‌های قدیمی با صدای گوینده‌ها و گزارشگرانی معمولی، با کیفیت پخش عادی از این شبکه برای بیننده‌های تهرانی ادامه دارد؛ هرچند اقدام‌های اخیر در پخش برخی مسابقه‌های زنده و زیرنویس شدن اخبار برگزیده ورزشی، در بهبود نسبی کیفیت برنامه‌های این شبکه بی‌تاثیر نبوده است، ولی انجام برخی تغییرات جدی و سنگین در محتوا و تنوع بخشی به این برنامه‌ها کاملا لازم و اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

تجربه‌ها و پژوهش‌های میدانی نشان داده ذائقه بیننده‌های ورزشی کاملا علاقه‌مند به تماشا و پیگیری برنامه‌های زنده و مستقیم ورزشی (اعم از مسابقه‌ها، برنامه‌های ترکیبی، گفت‌وگو و...) صرف‌نظر از کیفیت و محتوای آن است.

در همین رابطه، مسابقه‌های فوتبال زنده و برنامه‌هایی همچون 90، اخبار ورزشی و... از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی محسوب می‌شود بنابراین شبکه ورزشی باید در پوشش هرچه گسترده‌تر رویدادهای ورزشی و افزایش برنامه‌های زنده و چالشی تلاش کند.

علاوه بر این، توجه به ارتقای کیفیت و گسترش تنوع برنامه‌ها در ابعاد مختلف کاملا شایان توجه است.

بی‌تردید چنین شبکه موفقی در جذب و گردش منابع مالی و اقتصادی در فضای باارزش ورزش ایران نیز نعمتی بزرگ خواهد بود.

مجید عباسقلی - گروه ورزش


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 


رئيس کميته تربيت بدني مجلس تاکيد کرد