جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
يكشنبه 14 آذر 1395 / 04 ربيع الأول 1438 / a 04 Dec 2016    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 25 خرداد 1391 - ساعت 12:03
شماره خبر: 100814625209
راه طولاني کيانيان براي رسيدن به آقا مرتضي
جام جم آنلاين: «آقامرتضی امیری» بدجوری خودش را به دردسر انداخته است. می‌گویند پدر، حامی فرزند است اما واقعیت این است که این حمایت باید منطقی باشد.

اما آقامرتضی برای جلب رضایت بچه‌هایش دست به کارهای غیرمنطقی می‌زند و حالا همه آنهایی که سریال «راه طولانی» را تماشا می‌کنند، می‌دانند که آقامرتضی یکی از پدرهای غیرمنطقی روزگار است؛پدری که در همه عمرش حتی یک خلاف هم نکرده، اما برای جلب رضایت فرزندانش خلافکار هم می‌شود!

این پدر باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد و بازیگری که نقش او را بازی می‌کند، هم باید اصول و تکنیک بازیگری را خوب بلد باشد تا بتواند از پس نقش پدری غیرمنطقی که این صفت را مدام به رُخ بینندگان سریال می‌کشد، برآید.

پدری که می‌داند راهی که می‌رود اشتباه است، اما در اواخر میانسالی دل به دریا می‌زند و وارد ماجراجویی‌هایی می‌شود که برای سن و سال او کمی دیر است. برای همین در مواجهه با اتفاقات دستپاچه می‌شود و به لکنت می‌افتد و همین ویژگی‌هاست که بازی رضا کیانیان را در سریال «راه طولانی» برجسته کرده است.

کیانیان تاکنون تعداد زیادی نقش ماندگار را در سینما و تلویزیون به نام خود به ثبت رسانده است.

حالا همه می‌دانند که او یکی از بهترین‌هاست و در سال‌ها بازیگری در سینما و تلویزیون بندرت نقشی را بازی کرده که مردم یا منتقدان آن را نپسندیده‌اند، اما حالا درباره نقش آقامرتضی نظرات مختلفی را درباره بازی او می‌توان از گوشه و کنار شنید.

برخی مثل همیشه مفتون بازی کیانیان هستند، برخی می‌گویند: نه! در این سریال کیانیان حرفی برای گفتن و تکنیکی برای رو کردن، ندارد! گروهی هم معتقدند در این سریال می‌توان ردپای بازیگران دیگر را در اجرای کیانیان دید! برخی هم می‌گویند خیلی غلو شده بازی می‌کند و بیخودی حس‌هایش را به اصطلاح کش می‌دهد! مثلا در سکانس‌هایی که به کلانتری ‌آمد تا جرم را به گردن بگیرد، زیادی روی حس دستپاچگی تاکید کرد و آنقدر این حس را ادامه داد که بیننده را دلزده کرد.

همه این‌ نقدها نشان می‌دهد که کیانیان بشدت زیر ذره‌بین است. ضعف و قوت بازیگری‌اش را مردم می‌بینند.

همان مردمی که برای تماشای بازی او هم که شده پای یک سریال می‌نشینند، تا ببینند کیانیان با آقامرتضی امیری چه می‌کند و این پدر غیرمنطقی را چگونه به سرانجام می‌رساند. نقدها همیشه هستند، چون سلیقه‌ها با هم فرق می‌کند.

نقدها چه مغرضانه باشد چه صادقانه، نشان می‌دهد که یک بازیگر می‌تواند با امضای خود میلیون‌ها بیننده را همراه سریالی بکند که با اما و اگرهای زیادی روبه‌روست.

طاهره آشیانی - دبیر گروه رادیو و تلویزیون


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
عکاس : مريم تخت کشيان


نويسنده سريال راه طولاني خانه:

اين سريال از امشب به صورت شبانه روانه آنتن شبکه يک سيما مي‌شود