جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 10 تير 1391 - ساعت 19:23
شماره خبر: 100816034793
نيمه شعبان
شبکه تلويزيوني البرز افتتاح مي شود
جام جم آنلاين: استاندار البرز گفت: نیمه شعبان شبکه تلویزیونی البرز برای هماهنگی خرده فرهنگ های موجود در استان افتتاح می شود.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه تهران، عیسی فرهادی در برنامه تهران 20 ضمن بیان این مطلب، گفت: البته مدتی است این شبکه به صورت تک برنامه به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و روز نیمه شعبان با پخش ویژه برنامه های این روز، رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی با بیان این که در بحث تولید ملی تلاش های خوبی در سطح کشور صورت گرفته است، افزود: در استان البرز در بخش های مختلفی فعالیت برای افزایش تولید ملی صورت می گیرد. یکی از اینها بحث فرهنگی چگونگی افزایش تولید ملی است. این امر در رسانه، نمایشگاه، آموزش و پرورش و دانشگاه ها در حال نهادینه شدن است.

استاندار البرز با بیان اینکه یکی از طرح های ملی استان در بحث ستاد کشاورزی است، خاطرنشان کرد: برای این بخش اعتبارات خوبی ابلاغ شده است.730 میلیارد ریال اعتبار با بهره هفت درصد به البرز اختصاص یافته و سه ماه گذشته بیش از 130 طرح کشاورزی مطرح و برای دریافت اعتبار به بانک معرفی شده اند. در این زمینه دانشگاه کشاورزی را به کار گرفتیم که به عنوان ناظر این طرح ها باشد.

وی یکی دیگر از برنامه های استان را تقویت بخش صنعت دانست و افزود: یکی دیگر از کارهای امسال را تقویت این بخش تشکیل می دهد. تعداد زیادی از کارخانه های استان از ظرفیت کامل خود استفاده نمی کنند. کارخانه داران نیز موافق افزایش شیفت های کاری خود هستند که علاوه بر اشتغالزایی تولید را نیز افزایش می دهد با برنامه هایی که در دست داریم به زودی ظرفیت های صنعتی و تولید البرز افزایش می یابد.

به گفته فرهادی، هر کشاورزی که از روش آبیاری نوین استقبال کند استانداری 85 درصد از هزینه های طرح اش را پرداخت می کند و 15 درصد بقیه را نیز به کشاورز وام می دهد.

وی تاکید کرد: هفته گذشته یک شهرک صنعتی افتتاح شد. این شهرک به مساحت 800 هکتار است که بخش خصوصی تاسیسات آن را به عهده گرفته و تا پایان سال قطعه بندی آن تمام شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد، یعنی دیگر سرمایه گذار دیگر نیازی به پیگیری های اداری برای به دست آوردن تاسیسات و امکانات در شهرک را ندارد.

به گفته استاندار البرز، با پایان دولت دهم بسیاری طرح های عمرانی در استان به اتمام می رسد. ظرفیت اتوبان های موجود البرز 70 درصد افزایش می یابد، لاین شمالی اتوبان تهران به کرج هفته دولت و لاین جنوبی آن تا پایان دولت دهم تمام می شود. قطار شهری کرج با هزار میلیارد تومان اعتبار از 14 کیلومتر، 11 کیومتر آن انجام شده و 13 ایستگاه آن از هفت ایستگاه فعال است و تا پایان سال تمام ایستگاه ها فعال می شوند. 27 کیلومتر متروی کرج به هشتگرد نیز سه ماه اول سال 92 به اتمام می رسد. پنج پروژه مهم در بخش صنعت نیز تا پایان دولت دهم آماده بهره برداری شده و با اجرای آنها 10 هزار فرصت شغلی در استان البرز ایجاد می شود.

گازرسانی به همه روستاهای بالا 50 خانوار، بهره برداری آنها از آسفالت و آب شرب سالم از دیگر برنامه های مدیران استان البرز تا پایان دولت دهم است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 


وزير بهداشت عنوان کرد: