جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دانش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 22 تير 1391 - ساعت 15:14
شماره خبر: 100817042649
خلبانان ايرباس به آي پد مجهز مي شوند
جام جم آنلاين: شرکت ایرباس آی پد را به داخل کابین خلبان آورده است. ابزار لمسی که در زندگی روزانه میلیونها نفر به کار گرفته می شود، می تواند به خلبان برای محاسبات پرواز کمک کند.

به گزارش روز پنجشنبه جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، نوآوری حرف اول را در نمایشگاه صنایع هوایی در فارنبرا می زند. تکنولوژیهای نو در صنعت حمل و نقل هوایی در این نمایشگاه، خود را در شکل پروژه های اجرایی به مخاطبان معرفی کرده اند. برخی از آنها هیچ شباهتی به ابزارهای امروزی ندارند و سازندگانشان ادعا می کنند که آینده صنعت هوانوردی را در سالهای آینده رقم می زنند.

دیدیه لو، از مسئولان شرکت ایرباس می گوید: بچه های ما از آی پد هر روز استفاده می کنند. حالا ما می توانیم سیستم مشابهی را به کاربران هواپیماهای ایرباس خود معرفی کنیم. مخصوصا این که چنین ابزاری از نظر تکنولوژیکی و سادگی فوق العاده است.

در نمایشگاه هوایی فارنبرا غرفه مخصوصی برای نوآوری و اختراعات جدید وجود دارد. در این غرفه پروژه های خلاقانه که اغلب در اروپا بر روی آنها کار شده است به نمایش گذاشته می شوند. دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه کاردیف ولز پروژه های خود را به اینجا آورده اند. محصول دانشگاه کاردیف آسیبهایی را که بدنه هواپیما وارد می شود در همان لحظه شناسایی می کند.

کارول فدرستون، مسئول این پروژه می گوید: کار این ابزار یافتن مشکلات بدنه هواپیما است. به این ترتیب ما قادر خواهیم بود که در همان مراحل اولیه پدید آمدن مشکل، آن را شناسایی کنیم. سنسورها یا حسگرهایی در درون سازه کامپوزیتی بدنه کار گذاشته شده اند که هر گونه موج ایجاد شده ناشی از آسیب را جذب می کنند. سیگنالی که این سنسورها جذب می کنند حاوی اطلاعاتی است که می تواند محل دقیق آسیب را نشان بدهد.

شرکت ویرجین هم برای اولین بار از فضاپیمای مسافرتی خود در اندازه واقعی پرده برداری کرد.

این فضاپیما که قرار است گردشگران را راهی قلمروی ناشناخته فضا کند، به زودی در خاک آمریکا پروازهای آزمایشی خود را پشت سر می گذارد.

صدها نفر برای سفر با این فضاپیما اعلام آمادگی کرده اند. بلیط رفت و برگشت به فضا 200 هزار دلاراست.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):