جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سرگرمي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 30 تير 1391 - ساعت 18:42
شماره خبر: 100817758901
کشف بقاياي کشتي انگليسي
دهها تن نقره در کشتي غرق شده
جام جم آنلاين: شرکت آمریکایی اودیسه که در کشف کشتی های غرق شده تخصص دارد، اعلام کرد: دهها تن نقره را در بقایای یک کشتی بریتانیایی که توسط اژدر یک زیر دریایی آلمانی در جنگ جهانی دوم غرق شده را کشف کرده است.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت اودیسه مارین اکسپلوریشن در بیانیه ای خاطرنشان کرد: تاکنون 43 تن نقره را از کشتی گایرسوپا که در عمق 4700 متری اقیانوس اطلس شمالی در جنوب غربی سواحل ایرلند قرار دارد، خارج کرده است.

این شرکت که مقر آن در تامپا فلوریدا است، افزود: 43 تن نقره که شامل 1203 شمش است به محل امنی  در بریتانیا انتقال یافته است.

شرکت اودیسه در مورد ارزش این گنج رقمی را اعلام نکرده است اما با توجه به قیمت کنونی نقره در بازارهای جهانی ارزش شمش های کشف شده در این کشتی که در فوریه 1941 وقتی از کلکته به سوی لندن در حرکت بود  هدف اژدر قرار گرفت و غرق شد حدود 38 میلیون دلار برآورد می شود.

شرکت اودیسه ابراز داشت: 43 تن نقره خارج شده از بقایای کشتی گایرسوپا معادل 20 درصد از کل شمش هایی است که درون کشتی وجود دارد و خروج کلیه این محموله تا آخر سپتامبر به طول می انجامد.

براساس قراردی که با دولت بریتانیا منعقد شد شرکت اودیسه مالک 80 درصد از نقره کشف شده درکشتی گایرسوپا خواهد بود. مترجم: بهرام افتخاری.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):