جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 مرداد 1391 - ساعت 10:29
شماره خبر: 100818767236
تازه‌ترين قيمت ميلگرد و تيرآهن
جام جم آنلاين: رییس اتحادیه آهن و فولاد گفت: قیمت هر کیلوگرم تیرآهن در حال حاضر 1400 تومان است، که دو هفته‌ پیش حدود 1200 تا 1250 بود.

"محمد آزاد" با بیان اینکه آهن و فولاد جزو اقلام صادراتی ایرانی محسوب می‌شوند، افزود: تاثیر افزایش قیمت دلار روی قیمت آهن ظرف دو هفته‌ی گذشته محسوس بوده و تقریبا هر کیلو آهن 200 تومان افزایش قیمت یافته است. در حال حاضر هر کیلوگرم میلگرد 1700 تومان شده است که تا حدود دو هفته‌ی گذشته 1500 تومان بود که این افزایش قیمت به دلیل نوسانات نرخ ارز است.

به گفته او در مورد سیمان، تولید داخلی‌مان مازاد بر مصرف است، بنابراین بخشی از آن را صادر می‌کنیم، ولی در زمینه تولید داخلی آهن کمبود داریم.

وی مصرف سالانه آهن در ایران را 22 میلیون تن دانست که 14 میلیون تن آن در داخل تولید می‌شود و برای هشت میلیون تن کسری که در این زمینه داریم، سعی می‌کنیم مواد اولیه آهن را وارد تا آن را در داخل تولید کنیم.

رییس اتحادیه آهن و فولاد با بیان این‌که قیمت آهن که شامل میل‌گرد و تیرآهن است، از ابتدای امسال تا به حال تقریبا حدود 20 درصد افزایش قیمت داشته، گفت: نمی‌توان گفت این 20 درصد افزایش، قیمت ساختمان را به همین مقدار بالا برده است، چون آهن 18 درصد مصالح ساختمانی را به خود اختصاص می‌دهد و در ساختمان سه تا چهار درصد افزایش قیمت ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که مواد اولیه‌ مثل شمش از کشور‌های آسیای میانه، ترکیه و یا چین وارد می‌شود، گفت: در حال حاضر کارخانه‌های ما ظرفیت خالی دارند که باید با ظرفیت کامل فعالیت کنند، بنابراین اگر بتوانیم از نظر تولید شمش در داخل خودکفا شویم و کوره‌های ذوب را افزایش دهیم، در این زمینه بسیار پیشرفت خواهیم کرد.

آزاد گفت: نزدیک 10 درصد آهن‌آلات را به کشور‌های همجوار صادر می‌کنیم.

رییس اتحادیه آهن و فولاد با اشاره به میلگرد تولید داخل و با بیان این‌که در حال حاضر میلگرد ایران جزو مرغوب‌ترین میلگرد‌ها محسوب می‌شود، گفت: ما روی استاندارد داخلی و ملی بسیار حساس هستیم و کالاهای داخلی ما با بهترین آلیاژ تهیه و تولید می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر ساخت‌وساز در کشور‌مان به سمت استفاده از بتن رفته و با توجه به این موضوع تقاضای میلگرد نسبت به تیرآهن افزایش یافته که این به دلیل قانون عرضه و تقاضا است.(ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 


احمدي نژاد خبر داد

با حضور رئيس‌جمهوري انجام شد؛