جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 07 اسفند 1395 / 28 جمادي الأول 1438 / a 25 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 04 شهريور 1391 - ساعت 10:57
شماره خبر: 100820842908
سردار رادان خبر داد؛
بکارگيري 110 هزار پليس براي تأمين امنيت اجلاس تهران
جام جم آنلاين: جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: 110 هزار نیروی پلیس به صورت مستقیم تأمین امنیت اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد را برعهده دارند.

سردار احمدرضا رادان، صبح امروز شنبه در آغاز رزمایش عملیات اجرایی تأمین نظم و امنیت اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد گفت: برگزاری این نشست نشان دهنده اقتدار و ثبات کشور است و نیروی انتظامی نیز در تأمین امنیت اجلاس نقش تعیین کننده ای دارد.

رادان گفت:قرارگاه عملیاتی رزمایش از ابتدای ابلاغ برگزاری اجلاس تشکیل شد و 14 کمیته هفت‌گانه مسئول تامین امنیت تهران، حفاظت از شخصیت ها و امنیت مرزها شدند. در این مدت همکاری و همپوشانی خوبی با حضور قرارگاه نبی اکرم، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع انجام شد. همچنین برنامه ریزی ها برای تامین امنیت در سه سطح تهران، استانهای همجوار و نقاط مرزی انجام شد و در پایتخت چهار حلقه امنیتی به اجرا درمی آید.

وی تأکید کرد: همچنین کنترل در مرزها در جنوب شرق و شمال غرب کشور تشدید شد و از 30 درصد و 70 درصد به 100 درصد رسید. ضمن اینکه اقدامات کنترلی و ایست بازرسی ها نیز که در سه سطح 30، 50 و 70 به اجرا درآمده بود، از امروز تا پایان اجلاس 100 درصدی می شود. این در حالی است که بازرسی های مقطعی در استانها به ویژه نقاط منتهی به تهران به اجرا درمی آید.

به گفته فرمانده قرارگاه امام علی(ع)، 360 پست ایست بازرسی شامل 200 قرارگاه امنیت و 160 ایست بازرسی توسط بسیج به اجرا درمی‌آید.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه آمادگی لازم در استان هایی که سران اجلاس به آن سفر می کنند وجود دارد، گفت: براساس ابلاغ تا پایان اجلاس همه نیروهای پلیس در آماده باش به سر می برند. ضمن اینکه دو قرارگاه امنیت تهران و حفاظت از شخصیت تاکنون 4 مرحله تمرین آمادگی را به اجرا درآورده‌اند.

سردار رادان به تقویت نیروهای پلیس راهور اشاره کرد و گفت: نیروهای راهور برای انجام سفرهای مردم در تابستان تقویت شده و فعال هستند. به منظور برگزاری اجلاس نیز گشتهای هوایی نوار مرز، حاشیه شهر و آسمان تهران و سامانه های ارتباطی بین یگانی نیز افزایش یافته است.

فرمانده قرارگاه امام علی(ع) با اعلام این که 110 هزار نیرو به صورت مستقیم تامین امنیت برگزاری اجلاس را برعهده دارند، تاکید کرد: در این مدت دو هزار و 900 خودرو و 2 هزار و 500 موتورسیکلت پلیس ماموریت گشت و مراقبت را برعهده دارند. این در حالی است که 850 تیم انضباطی- امنیتی و یگان های پلیس آمادگی کامل را برای تامین امنیت داشته و در این ایام بکار گرفته می شوند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

با حشمت‌الله فلاحت‌پيشه، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل بين‌الملل