جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 20 شهريور 1391 - ساعت 17:55
شماره خبر: 100822250185
توليد فيلمي موهن عليه پيامبر اعظم(ص) در آمريکا
جام جم آنلاين: فیلم موهن «زندگی محمد[ص] رسول اسلام» که علیه پیامبر اعظم(ص) در آمریکا ساخته شده، دارای توهین‌هایی به آن حضرت است که زبان از بیان آنها حیا می‌کند.

به گزارش فارس، قبطیان مصری مهاجر در آمریکا با همکاری تیری جونز، کشیش آمریکایی اقدام به ساخت فیلمی در توهین به پیامبر اعظم(ص) کرده‌اند.

گروه موسوم به قبطیان مهاجر در آمریکا اعلام کرده‌اند قصد دارند این فیلم را که «زندگی محمد[ص] رسول اسلام» نامگذاری و اخیرا به کارگردانی سام باسیل ساخته شده است، فردا(11 سپتامبر) به نمایش درآورند.

در این فیلم نقش پیامبر اسلام را یک بازیگر آمریکایی با رفتاری توهین‌آمیز بازی می‌کند و در آن تلاش شده است نزول وحی بر پیامبر اسلام(ص) را دروغ معرفی کنند.

بنابراین گزارش با پخش بخش‌هایی از این فیلم در فضای مجازی و اقدام موهن قبطیان مهاجر مصری، نخستین واکنش‌ها از مصر علیه این اقدام انجام شده است.

در نخستین اقدام، شورای جهانی قبطیان در مصر طی بیانیه‌ای رسمی این اقدام را بشدت رد و عنوان کرده است قبطیان مهاجر به دنبال ایجاد اختلاف بین قبطیان هستند که در کنار مسلمانان زندگی می‌کنند.

علی جمعه، مفتی اعظم مصر نیز ساخت این فیلم را بشدت محکوم کرده و آن را توهینی به بزرگ‌ترین نماد مقدس جهانی و اسلامی یعنی پیامبر اعظم(ص) دانسته است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):