جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 25 مهر 1398 / 17 صفر 1441 / a 17 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 01 مهر 1391 - ساعت 17:54
شماره خبر: 100823286308
ورود فاضلاب خانگي به باغ‌هاي سنتي قزوين
جام جم آنلاين: مدیرعامل سازمان باغستان سنتی شهرداری قزوین با انتقاد از ورود فاضلاب‌های خانگی به این باغستان گفت: سرازیر شدن فاضلاب خانگی به باغستان سنتی موجب خشک شدن درختان این میراث با ارزش خواهد شد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری قزوین، حمید رحمانی با اعلام این خبر افزود: سرازیرشدن فاضلاب خانگی به باغستان سنتی تهدیدی جدی برای این مکان به شمار می‌رود چراکه با گذر زمان موجب خشک شدن درختان می‌شود.

مدیرعامل سازمان باغستان سنتی قزوین از سرازیر شدن فاضلاب خانگی در رودخانه بازار و مصلی به عنوان یکی ازمصادیق این وضعیت یاد و تصریح کرد: سیمای بصری نامناسب، بروز مشکلات بهداشتی و بوی تعفن از مهم‌ترین مشکلاتی است که این منطقه راتهدید می‌کند وعدم توجه به آن نیزخود باعث تشدید این معضل می‌شود.

رحمانی، با اشاره به کشت سبزیجات و میوه‌های جالیزی در باغستان به وسیله بعضی از باغداران افزود: سرازیر شدن فاضلاب خانگی به این مکان موجب آلوده شدن آب رودخانه و این اراضی و در نتیجه باعث ایجاد مشکلات بهداشتی خواهد شد.

وی با اظهار تاسف ازعدم توجه جدی نسبت به رفع این مشکل ادامه داد: بی‌توجهی بعضی از شهروندان و مسافران و تخلیه آشغال در رودخانه نیز علاوه بر بروز مشکلات بهداشتی، باغداران را با مشکلاتی در هنگام آبیاری مواجه ساخته است.

این مسئول خواستار رفع این مشکل و توجه سازمان آب و فاضلاب شهری قزوین به ساماندهی این امر شد و اظهار کرد: با توجه به عدم بارش‌های جوی در این فصول، آب موجود در این رودخانه مربوط به فاضلاب خانگی است و ضرورت رسیدگی به این وضعیت درراستای حفظ این میراث سنتی وجود دارد و شهرداری می‌تواند زمینه لازم را به منظور تسهیل در رفع این امر فراهم آورد.

وی ضرورت تعامل دیگر سازمان‌های مرتبط را به منظور رفع این مشکل مورد تاکید قرار داد و افزود: به طور حتم توجه و پیش‌رو قرار دادن این رویه، امتیازات چشم‌گیری را برای شهر و شهروندان به همراه خواهد داشت چراکه این مکان ریه سبز شهر قزوین به شمار می‌رود و با توجه به صنعتی بودن استان، ضرورت صیانت ازآن به شدت احساس می‌شود، نباید با بی‌توجهی به مسائلی از این دست این مکان را به ورطه نابودی کشاند.

وی درخاتمه یادآور شد؛ تاکنون مکاتباتی با سازمان آب و فاضلاب شهری از سوی این سازمان صورت گرفته است و در حال حاضر منتظر اقدام این سازمان به منظور رفع مشکل هستیم.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 


به گفته کارشناسان تنها راه رهايي از اين معضل، تسريع در روند احداث شبکه فاضلاب شهري و تامين بودجه است