جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 02 مهر 1391 - ساعت 13:21
شماره خبر: 100823356954
جانشين فرمانده کل سپاه:
اسراييل با حمله به ايران محو مي‌شود
جام جم آنلاين: سردار حسین سلامی در برنامه 'نگاه یک' تأکید کرد؛ راهبرد و استراتژی دفاعی بر این فرض است که ما در یک نبرد گسترده در ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد جنگ خواهیم شد؛ اگر صهیونیست‌ها به ایران حمله کنند یک فرصت تاریخی در اختیار ما برای محو خود از 'تاریخ جغرافیایی جهان' قرار می‌دهند.

سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه با حضور در برنامه "نگاه یک" به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ایران به اوجی دست نیافتنی رسیده که دیگر حمله به آن هرگز در دستور کار سیاسی ابرقدرت‌ها قرار نمی‌گیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد؛آنقدر سطح بازدارندگی‌ها بالا رفته که مفهوم اعمال و تحمیل یک جنگ دیگر از زاویه ذهن و باور همه قدرت‌های بزرگ خارج شده و ایران اسلامی به عنوان یک قدرت بزرگ شناخته شده است.

وی با بیان اینکه جنگ تمام نشده و تنها چهره عوض کرده است، گفت: جنگ ما امروز پیچیده‌تر، همه جانبه‌تر و وسیع‌تر شده است در دفاع مقدس ما درگیر جنگ تک بعدی بودیم اما امروز در یک جنگ چند بعدی اعم از نبرد اقتصادی، جنگ فرهنگی، عملیاتی روانی، جنگ سیاسی و غیره به سر می‌بریم و در این جنگ که یک نبرد نرم همه جانبه است، همه باید حضور داشته باشند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: دکترین‌ ما در سطح راهبردی دفاعی است اما استراتژ‌ی‌ها و تاکتیک‌های ما تهاجمی هستند. یعنی ما جنگی را آغاز نمی‌کنیم اما اگر کسی جنگی را علیه ما شروع کرد، ما آفند پیوسته خواهیم بود و سراسر حمله خواهیم کرد و متوقف نخواهیم شد.

سردار سلامی تأکید کرد: سازه و ساختار رزمی ما بر اساس تهاجمات انبوه و پیوسته به نیروهای نظامی و منافع قدرتی است که به ما حمله کند. آغاز جنگ با دشمن است اما پایان آن با ما است ما قابلیت‌ جنگ‌های طولانی مدت و فرسایشی را داریم و دشمن را فرسوده و متلاشی خواهیم کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: قدرت دفاعی ما بر اساس راهبرد دفاعی ما شکل گرفته است و فرض حاکم راهبرد و استراتژی دفاعی ما این است که ما در یک نبرد گسترده در ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد جنگ خواهیم شد.

سلامی اظهار داشت: ما منافع حیاتی دشمنان را شناسایی کرده‌ایم و برای ضربه زدن اساسی و در هم شکستن این منافع حیاتی ساختار قدرت تهاجمی ایجاد کرده‌ایم ما می‌دانیم پایگاه‌های دشمن در منطقه، امنیت رژیم صهیونیستی، امنیت جریان انرژی و حفظ جان نظامیان دشمن منفعت حیاتی دشمن است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: قدرت موشکی ما قادر است هر پایگاه دشمن در منطقه را در هر برد با قدرت تخریب بالا هدف قرار دهد. ما دانش ساخت تمام موشک‌های مدرن را در اختیار داریم.

سلامی همچنین با اشاره به دستاوردهای نظامی کشورمان اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد رونمایی از موشک پدافند هوایی رعد بودیم که موشکی بسیار پیچیده است. همچنین ما پهپاد‌های پیشرفته‌ای داریم با 24 ساعت مداومت پروازی، هزاران کیلومتر عمق شناسایی، صدها کیلومتر مراقبت و قابلیت‌ مستقیم تصویر از رصد تأسیسات دشمن ما در یک نبرد پایاپای اطلاعاتی با دشمن حرکت می‌کنیم.

سلامی با بیان اینکه این دستاوردها خودکفایی ما در عرصه نظامی را نشان می‌دهد گفت: به عنوان مثال کشورهای بسیار محدودی هستند که موشک بالستیک داشته باشند که بتوانند هدف متحرک را در دریا بزنند.

وی همچنین با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران اظهار داشت: ما از مرز نگرانی درباره تهدید رژیم صهیونیستی عبور کرده‌ایم. اسرائیل در جنگ‌های یک دهه اخیر خاطرات تلخی از مواجهه با سرشاخه‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی دارد حال چگونه می‌خواهد تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی افزود: اگر صهیونیست‌ها در عالم واقعیت دست به اقدام علیه ایران بزنند یک فرصت تاریخی در اختیار انقلاب اسلامی برای محو آنها از تاریخ جغرافیایی جهان قرار می‌دهند در این صورت آرمان هایمان را به سطح عملیاتی ارتقا می‌دهیم آنها در این صورت باید شمارش معکوس برای بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغالی توسط مردم فلسطین را نیز در نظر بگیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: رژیمی که در برخی مکان‌ها تنها 24 کیلومتر عرض دارد، یک گردان پیاده ما قادر خواهد بود در یک شبانه‌روز کمر آن را بشکند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
با توان دفاعي بالا از خود و کشورهايي که به کمک ما نياز دارند، دفاع مي‌کنيم

فرمانده کل سپاه:

موسويان: