جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 10 اسفند 1395 / 01 جمادي الثاني 1438 / a 28 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 04 آبان 1391 - ساعت 11:26
شماره خبر: 100826114924
تعداد بازدید: 4663
ماجراي بند انگشت در همبرگر
جام جم آنلاين: یک هفته است که «ح ـ ر» کارگر دستگاه قالب‌زن همبرگر دیگر بند انگشت ندارد، از آن صبح 24 مهر که تیزی دستگاه قالب‌زنی سبابه‌اش را پراند و خون فوران زد توی دستگاه قالب‌زن همبرگر.

یک هفته است «ح ـ ر» نمی‌تواند موقع حضور ـ غیاب انگشت بزند، نمی‌تواند چیزی بنویسد، امضا کند، نایلون خریدش را بگیرد دستش، از همه اینها بدتر، یک هفته است که «ح ـ ر» زیر پرس هزاران نگاه له می‌شود، ترحم و سرزنش، همکار و سرکارگر و کاسب محل و حتی زن و بچه خودش. «ح ـ ر» هنوز گیج است، نمی‌داند آخرش چه می‌شود، نمی‌داند اصلا می‌تواند کار کند یا نه، «ح ـ ر» حتی نمی‌دانست بند انگشت قطع‌شده‌اش کجا افتاده بود، اگر آن زن قمی از ترس دیدن بند انگشت «ح ـ ر» داخل همبرگر جیغ نمی‌زد، اگر رسانه‌ها نمی‌فهمیدند، خوب که نگاه کنی می‌بینی داستان«ح ـ ر»چندان هم بی‌شباهت به سیندرلا نیست!

پایان داستان «ح ـ ر»، پیدا شدن لنگه کفش، شاهزاده و اسب سفید و یک عمر زندگی به خوبی و خوشی نبود، مامور و دادگاه و شرمندگی و سنگینی تلخ و ابدی آن نگاه‌های سنگین بود، شوخی نیست، ماجرای بندانگشت در همبرگر، چندش‌آورترین اتفاق سال بود، اما... سه روز است که «ح ـ ر»، بیکار شده است، شاید برای همیشه، کارخانه همبرگرسازی پلمب شد، حالا کارگرهای کارخانه همبرگرسازی می‌گویند «ح ـ ر» نان ما را هم برید!

کسی یادش نمی‌ماند که مسوول فنی کارخانه، دستور داده بود کارگرها بدون قرنطینه و بازبینی آخرین همبرگرهایی را که «ح ـ ر» قالب زده بود، ببرند برای بسته‌بندی و فرستادن به بازار... ولی قصه بند انگشت قطع شده «ح ـ ر» در بسته همبرگر همیشه می‌ماند، در مهمانی‌ها گفته می‌شود، عکسش بلوتوث می‌شود، در ایمیل‌ها می‌چرخد، در شبکه‌های اجتماعی لایک و کامنت می‌خورد، خوب این هم یک‌جور داستان سیندرلاست دیگر!

بهمن هدایتی - جام‌جم


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: