جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 30 فروردين 1398 / 13 شعبان 1440 / a 19 Apr 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 09 آبان 1391 - ساعت 10:48
شماره خبر: 100826541451
سال‌هاي حادثه در شبکه تهران
کودکان به ديدار امام(ره) مي‌ روند
جام جم آنلاين: گروه کودک و نوجوان شبکه تهران به مناسبت ایام دهه فجر و ماه محرم برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است.

محبوبه سمیعی‌زفرقندی، مدیر گروه کودک این شبکه به جام‌جم گفت: سریال «سال‌های حادثه» را که برای اولین بار به موضوع رابطه امام(ره) با کودکان می‌پردازد، برای پخش در دهه فجر در دست تولید داریم. برنامه‌های «رنگین‌کمان» و «تن‌تن کارتن» نیز به مناسبت این ایام تغییراتی در محتوا و شکل پیدا خواهد کرد.

سمیعی درباره تغییرات برنامه «تن‌تن کارتن» گفت: قرار است مجری جدیدی به نام سارا اطهری به این برنامه اضافه شود و از آنجا که محتوای این برنامه کاملا آموزشی است، سعی می‌کنیم فضای برنامه و میان‌برنامه‌های آن به مناسبت‌های مختلف و با حفظ موارد آموزشی تغییر کند.

رنگین‌کمان در محرم

صالحی نویسنده و کارگردان برنامه «رنگین‌کمان» به جام‌جم گفت: در فواصل بین اعیاد قربان و غدیر تعداد شعرها و نماآهنگ‌ها در برنامه بیشتر شده تا به این وسیله فضای شادتری در برنامه ایجاد شود.

وی افزود: برای ایام محرم نیز از چند مداح کودک و نوجوان در برنامه استفاده خواهیم کرد. میان‌برنامه‌ها هم رنگ و بوی محرم می‌گیرد و براساس داستان‌های مناسبتی از ماه محرم و رشادت‌های امام حسین(ع) طراحی می‌شود تا آموزه‌های اخلاقی از این واقعه همچون ایستادگی در برابر ظلم را به کودکان آموزش دهد.

صالحی اضافه کرد: در قسمتی از این برنامه نیز همچون سال گذشته بخشی را به داستان‌گویی واقعه کربلا اختصاص می‌دهیم و نقاشی هم به صورت زنده این قصه‌ها را تصویرگری می‌کند.

کارگردان «رنگین‌کمان» گفت: مدت یک هفته است که شخصیت عروسکی «آقا خشی» با بازی مهدی صارمی و با هدف مشارکت و تعامل بیشتر بچه‌ها به برنامه اضافه شده است.

دیدار احمدعلی با امام(ره)

سعید چاری، تهیه‌کننده سریال «سال‌های حادثه» درباره این سریال به جام‌جم گفت: سریال «سال‌های حادثه» در 10 قسمت 45 دقیقه‌ای و در سه فصل جداگانه، مقاطع مختلف انقلاب اسلامی ایران را به تصویر می‌کشد.

وی درباره ایده اولیه این سریال گفت: طرح اولیه این سریال از یک نماآهنگ مناسبتی در مورد ارتحال حضرت امام(ره) به تهیه‌کنندگی خود من به‌وجود آمد. آن زمان احساس کردم که خیلی خوب است این نماآهنگ را گست