جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 02 اسفند 1397 / 15 جمادي الثاني 1440 / a 21 Feb 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 20 آبان 1391 - ساعت 21:11
شماره خبر: 100827532187
معرفي برگزيدگان جشنواره‌ سينما «حقيقت»
جام جم آنلاين: مراسم پایانی ششمین جشنواره‌ بین‌المللی سینما حقیقت در تالار وحدت با معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره و سخنرانی جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی برپا شد.

به گزارش ایسنا، برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت در بخش‌های مختلف به شرح ذیل معرفی شدند:

بخش مسابقه ملی:

* مستند آزاد

لوح تقدیر: فرهاد ورهرام (از آلپ تا دماوند)

دیپلم افتخار:حمید جعفری (ز گفتار دهقان...)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی:آرش لاهوتی (راننده و روباه)

* مستند اجتماعی

لوح تقدیر: محسن استادعلی (سکوت)

دیپلم افتخار: نوا رضوانی (ظغال)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: محمد احسانی (گنبد مینا)

* مستند پُرتره

دیپلم افتخار: فرامرز وکیلی(جان مستر)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: بکتاش آبتین (13 اکتبر 1937)

* مستند تاریخی

دیپلم افتخار: محمدرضا حاجی غلامی(زوران) و فرشاد اکتسابی (راز یک مجسمه)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: احسان معصوم (شهری که می‌شناسم)

* مستند جنگ

لوح تقدیر: حبیب احمدزاده (بهترین مجسمه دنیا)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: رحیم ذبیحی (سنگ مزاری برای برادر شهیدم)

* مستند خانواده

لوح تقدیر: فرشید اخلاقی‌پور(خانواده چند صد نفری) و فائزه عزیزخانی (خانه سنگ ندارد)

دیپلم افتخار: سیّدحامد نوبری (بی بی تولدت مبارک)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالله عزیزی (نوروز در نئور)

* مستند دینی و آیینی

لوح تقدیر: شریف اسلامی (آخر شاهنامه)

دیپلم افتخار: ایرج حبشی (دو محراب)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: مهدی زمانپور کیاسری (30 سال زندگی با 100 بند)

* مستند زیست محیطی

لوح تقدیر: فتح‌الله امیری (در جستجوی پلنگ ایرانی)

دیپلم افتخار و هدیه نقدی: میترا روحی منش (حیات)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: مازیار مشتاق گوهری (پرواز در آب)

* مستند سیاسی

لوح تقدیر: سیّداحسان اصغرزاده (رویای آمریکایی)

دیپلم افتخار: محسن خان جهانی(صندلی شماره 257)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالحمید ارجمند (مرگ در دور دست)

* مستند قوم شناسی

لوح تقدیر: امید عبداللهی (بوی بنفشه) و حجت طاهری (با یاری‌ها)

دیپلم افتخار: فریدون نجفی (کوچ زودهنگام)

بخش ویژه

* حمایت از کار (پاسداشت شعار سال)

دیپلم افتخار: میثم میرزایی (یک سطر واقعیت)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عارش کوردسالی (نفت آتش خاک)

* نگین درخشان

لوح تقدیر: شهرزاد پویا و شیرین وحیدی (زنان ماهیگیر) و بهروز فرجی (از سنیز تا سیراف)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالعزیز قاسمی (مانگرو)

بهترین فیلم‌ها (ویژه تهیه‌کننده‌ها)

* بهترین فیلم کوتاه جشنواره

لوح تقدیر: «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» و محمدعلی هاشم زهی (تهیه کنندگان مستند کوتاه آک.آپ.آس)

دیپلم افتخار: فریدون نجفی(تهیه‌کننده دختر بس)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: نوا رضوانی (تهیه‌کننده ظغال)

* بهترین فیلم نیمه بلند جشنواره

لوح تقدیر: پژمان لشکری‌پور و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (تهیه‌کنندگان مستند نیمه بلند از نفس افتاده‌ها)

دیپلم افتخار: عبدالحمید ارجمند (تهیه‌کننده مجنونی از اسکاندیناوی)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: محمد احسانی (تهیه‌کننده گنبد مینا)

* بهترین فیلم بلند جشنواره

لوح تقدیر: حمیدرضا تفته (تهیه‌کننده 1030)

دیپلم افتخار: فتح الله امیری (تهیه کننده در جستجوی پلنگ ایرانی)

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: رامتین بالف (تهیه‌کننده رودخانه لیان)

بخش فنی

* بهترین تصویربرداری

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: رامتین بالف و رشاد بالف (تصویربرداران رودخانه لیان)

* بهترین صداگذاری

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: سارا نصرآبادی (صداگذار مستند 1030)

* بهترین تدوین

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: فرشاد اکتسابی(تدوینگر راز یک مجسمه)

* بهترین پژوهش

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی: عبدالحمید ارجمند (راز یک مجسمه)

* بخش بین‌الملل

- مستند کوتاه:

جایزه ویژه هیات داوران: سوگواری یومن از چین

بهترین فیلم: فشردگی و انقلاب از کوبا

- مستند نیمه بلند:

جایزه ویژه هیات داوران: او می‌خواند از بوتان

بهترین فیلم: تونیا و فرزندانش از لهستان

- مستند بلند:

بهترین فیلم: من مزدور سفید هستم از ایران (به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:





کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):




 
اخبار مرتبط: 
مديرعامل مرکز گسترش سينماي مستند از احتمال پلمب ساختمان اين مرکز توسط شهرداري تهران خبر داد