جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 19 آذر 1391 - ساعت 09:37
شماره خبر: 100829996080
يک فايل‌صوتي وداغ‌ننگي براي‌ضدانقلاب
جام جم آنلاين: انتشار فایل صوتی گفت‌وگوی مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر از نیروهای ضدانقلاب که مربوط به سال 2010 است، موج گسترده‌ای در فضای مجازی ایجاد کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین بخشی از این موج به واکنش ها علیه سخنان ضدانقلابی مهدی هاشمی در این مکالمه تلفنی برمی گردد که به خوبی پرده از برنامه ها و اقدامات ضدانقلابی خود برداشته است و با صراحت دیدگاه های خود را آن هم با ادبیاتی سخیف و اهانت آمیز درباره مسائل داخلی کشور بیان کرده است.

بخش دوم موجی است که علیه نیک آهنگ کوثر به دلیل انتشار فایل صوتی صورت گرفته و بسیاری از کاربران وی را فردی کثیف و اقدام او را غیراخلاقی قلمداد کرده‌اند.

نکته جالب آنکه نیک آهنگ کوثر بدون آنکه مهدی هاشمی بداند همه گفت وگو را ضبط کرده و حتی در بخشی از گفت وگو می‌گوید این حرفها را برای انتشار و مصاحبه می‌خواهم.

اما نیک آهنگ کوثر در یادداشتی که روز گذشته (18 آذر) در سایت شخصی اش گذاشته اعتراف می‌کند: «آقای مهدی هاشمی از زمان خروج از کشور در سال 1388، به طور مرتب از طریق تلفن و حتی یک ایمیل جداگانه با من تا تاریخ 16 اکتبر 2010 در تماس بود. بعد از مشورت با کارشناسان رسانه و بررسی قوانین کانادا و آمریکا، برخی از مکالمات مان را برای ثبت و بررسی مجدد (ادعاها، بعد از گذر زمان) ضبط کردم.»

هر چند نیک آهنگ کوثر نیز انتشار فایل ها را به وکلای حقوقی پرونده‌ای که مهدی هاشمی در کانادا با آن درگیر بوده نسبت می‌دهد و می‌گوید مجبور بودم فایل ها را به آنها بدهم،اما در هر صورت انتشار این فایل صوتی به ادعای وی کار مهدی هاشمی را که در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد، سخت تر می‌کند،چون محتوای این فایل و فایل های دیگری که ممکن است در آینده منتشر شود بیش از هر چیز مردم را با تلاش ها و اقدامات ضدانقلابی مهدی هاشمی و همکاری و همراهی وی با گروه‌های خارج نشین آشنا می‌کند.

حملات علیه این اقدام  آنچنان بالا گرفت که نویسنده‌ای که خود را دوست سابق نیک آهنگ کوثر می‌داند در وبلاگ خود از این اقدام با عنوان داغی ننگی در جامعه رسانه‌ای اپوزیسیون یاد می‌کند و می نویسد: «به اعتقاد من همه تبعات منفی اش دامنگیر خود نیک آهنگ کوثر خواهد شد. اما تأسف اینجا نیست که نیک آهنگ کوثر  روزنامه نگار برای همیشه نابود بشود. مهم این است که نیک آهنگ کوثر با این عملش داغ ننگی گذاشت بر پیشانی روزنامه نگاری حرفه ای در جهان و ایران و بسیار طول خواهد کشید که جامعه مطبوعاتی ایران به ویژه در خارج و اپوزیسیون بتواند مجدداً حسن نیت و وفاداری به مسئولیت قلمش را ثابت و به ریل اصلی برگرداند. متأسفم.»

اما مهدی هاشمی چه گفت.

فرازهای سخنان مهدی هاشمی که نشان می دهد در بسیاری از اقدامات علیه نظام و مسئولین نقش داشته است به شرح زیر است که از نوار پیاده شده است.

- کارهایی که من کرده‌ام صد برابر بدتر از سخنرانی‌های شماست.

- ما تقسیم کار کرده‌ایم. هر کس دارد کار خودش را می‌کند.بابا دارد کار خودش را می‌کند.

- وظیفه‌ای برای من تعریف شده و من دارم کار خودم را می‌کنم.

- دعوای من با بابام این است که ما باید تهاجمی رفتار کنیم در مقابل آنها.

- بازی من با بازی شما (خطاب به نیک آهنگ کوثر) فرق می‌کند.

مهدی هاشمی در بخش های مختلف این گفت وگو اظهارات اهانت آمیزی درباره مسئولان عالیرتبه کشور دارد که از ذکر آن خودداری می کنیم.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):