جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 04 دي 1391 - ساعت 17:15
شماره خبر: 100831318351
از سال آينده صورت مي گيرد
حذف بنزين موتورهاي فاقد پلاک ملي
جام جم آنلاين: رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر موتورسوارانی‌ که پلاک ملی ندارند، هشدار داد: موتورهایی که تا پایان امسال پلاک ملی نگیرند سهمیه بنزینشان حذف می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، سردار محمد رویانیان امروز در یک نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه متوسط مصرف بنزین، روزانه 60 میلیون لیتر و مصرف گاز 18 میلیون لیتر مکعب در روز است، گفت: در حال حاضر بیش از سه میلیون خودرو گاز سوز در کشور فعال هستند و سرانه مصرف روزانه بنزین به نسبت تعداد جمعیت ایران  در سال 86 ، 1.1 لیتر بوده که  در حال حاضر به 0.8 لیتر رسیده و 25 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: مصرف روزانه بنزین خودروهای ایران در سال 86 ، 10 لیتر بوده که در حال حاضر به چهار لیتر رسیده و بیش از دو برابر کاهش داشته است.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان اینکه در سال 86 ، 10 میلیارد دلار بنزین وارد کرده ایم، اضافه کرد: در حال حاضر این رقم وارداتی به حول و حوش صفر رسیده است.

احداث 1960 جایگاه سی ان جی

سردار رویانیان از احداث 1960 جایگاه سی ان جی در طول چهار سال گذشته خبر داد و افزود: 300 جایگاه سی ان جی نیز برای امسال در دستور اجرا است که اگر همکاری های لازم صورت گیرد احداث جایگاه ها با رونق بیشتری همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: از اول سال تاکنون 120 هزار دستگاه خودرو اسقاط شده و این در شرایطی است که ارائه تسهیلات بانکی و خودروسازان در شرایط مطلوبی قرار نداشتند.

به گفته رویانیان، مجموع خودروهای اسقاط شده به بیش از یک میلیون و 300 هزار دستگاه رسیده است و پارسال جشن یک میلیون خودروی اسقاط شده را برگزار کرده ایم.

 تحویل 16 هزار دستگاه تاکسی نو

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان اینکه 30 هزار وام تاکسی از بانک ها گرفته ایم، تاکید کرد: در حال حاضر در شهر ها 16هزار دستگاه تاکسی آماده تحویل و جایگزینی با تاکسی های اسقاط شده داریم که اگر 1500 دستگاه تاکسی در بیرون شهرها نوسازی کنیم ، سن تاکسی های برون شهری به سه سال می رسد.

وی افزود: اگر 16هزار دستگاه تاکسی در شهرها نوسازی شوند سن تاکسی ها به شش سال می رسد ولی متاسفانه در طی چند ماه اخیر به دلیل ناهماهنگی ها بین خودروسازان و پلیس فرایند نوسازی تاکسی ها بلاتکلیف باقی مانده است از پلیس درخواست می کنیم که مشکل 16هزار تاکسی آماده تحویل را به شکل ممکن حل کند.

اسقاط 1500 دستگاه مینی بوس

سردار رویانیان با اشاره به اسقاط 1500 دستگاه مینی بوس اسقاط شده برای اولین بار در کشور، تصریح کرد: از این 1500 دستگاه ، 450 دستگاه مینی بوس جدید جایگزین کردیم و 650 دستگاه نیز کامیون برای اولین بار در کشور اسقاط شده و به جای این اسقاط 450 دستگاه کامیون نو عرضه کرده ایم.

به گفته وی، از ابتدای سال 91 هدف ما براین بوده که 20 هزار کامیون در کشور نو شود ولی با توجه به یک سری مشکلات و از جمله تحریم ها متاسفانه از هدف گذاری که ابتدای سال تعیین کرده بودیم عقب ماندیم.

هشدار به موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر موتورسوارانی‌ که پلاک ملی ندارند، هشدار داد: موتورهایی که تا پایان امسال پلاک ملی نگیرند سهمیه بنزینشان حذف می‌شود.

وی تاکید کرد: تمامی موتورسیکلت‌های فاقد پلاک ملی، سه ماه فرصت دارند تا برای تهیه پلاک ملی اقدام کنند و در غیر این صورت، سهمیه بنزین نیمه یارانه ای این دسته از موتورها حذف خواهد شد.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه هفت تا 7.5 میلیون لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای به موتورها اختصاص می یابد، تصریح کرد: تمامی دارندگان موتورسیکلت برای دریافت پلاک ملی حداکثر تا پایان سال جاری وقت دارند.

معرفی شهرهای برتر در قانون توسعه حمل و نقل

وی با اشاره به نتایج ارزیابی مدیریت شهری در خصوص توسعه متوازن حمل‌و‌نقل، اظهارداشت: در بررسی های صورت گرفته هفت شهر به عنوان شهرهای موفق در ارتباط با قانون توسعه حمل و نقل متوازن حرکت نموده اند که در کلانشهرها مشهد، شیراز و قم، شهرهای قزوین، اردبیل و زنجان و در شهر‌های اقماری اطراف تهران نسیم شهر به عنوان برترین‌های توسعه متوازن حمل‌و‌نقل انتخاب شده‌اند.

حذف سهمیه خودروهای جدید بالای 1800 سی‌سی

سردار رویانیان همچنین از حذف سهمیه خودروهای جدید با حجم بالای 1800 سی‌سی تا ماه آینده خبر داد و افزود: طی این اقدام سهمیه بنزین خودروهای صفر کیلومتر که در کارخانه‌ها با این حجم موتور تولید شوند نیز حذف می‌شود.

صحت نداشتن افزایش قیمت بنزین به پنج هزار تومان

این مقام مسوول همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال افزایش قیمت هر لیتر بنزین به پنج هزار تومان، اظهارداشت: این موضوع را تایید نمی کنیم و اصلا صحت ندارد.

وی همچنین درباره افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در سال 1392، تصریح کرد: هم اکنون سناریوهای مختلف در حال بررسی است و هنوز به جمع بندی نهایی برای افزایش یا تثبیت قیمت بنزین دست نیافته ایم.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در خصوص اظهارنظرهای اخیر وزیر نفت و برخی از مسوولان اجرایی دولت مبنی بر ضرورت افزایش اصلاح قیمت بنزین و گازوئیل برای مقابله با قاچاق، اظهار داشت: پیش از ضرورت اصلاح قیمت بنزین و گازوئیل به اصلاح سیاست‌های منطقه ای، مبارزه و مقابله با قاچاق سوخت باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: در برخی از کشورهای همسایه و به ویژه در کشورهای عربی به دلیل پایین بودن تقاضا نیازی به مدیریت مصرف سوخت وجود نداردولی در ایران با جمعیت 75 میلیون نفری باید مدیریت مصرف سوخت به ویژه در ناوگان حمل و نقل مورد توجه جدی قرار گیرد.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان اینکه نبود و فقدان اعمال سیاست‌های یکپارچه در سطح منطقه خاورمیانه به منظور مقابله با قاچاق فرآورده های نفتی، توضیح داد: در کشورهایی همچون کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دلیل اجرای سیاست‌های یکپارچه، طرح‌های مبارزه با قاچاق سوخت موفق بوده است.

سردار رویانیان با اعلام اینکه قطعا افزایش قیمت هر لیتر گازوئیل از 350 تومان فعلی حتی به 700 تومان نیز نمی تواند منجر به توقف قاچاق سوخت شود، افزود: باید نظام عرضه، توزیع و انتقال هوشمند فرآورده های نفتی به عنوان یک راهکار جدی در دستور کار مجموعه دولت و وزارت نفت قرار بگیرد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
رستم قاسمي اعلام کرد

معاون وزير نفت: قاچاق بنزين و گازوئيل به‌صورت سازمان يافته انجام مي‌شود


رئيس مرکز شماره‌گذاري پليس: