جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دفاع مقدس
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 08 دي 1391 - ساعت 20:16
شماره خبر: 100831676817
سردار صادقي خواستار شد:
ايجاد بانک اطلاعاتي اسناد دوران دفاع مقدس
جام جم آنلاين: مسؤول دبیرخانه کانون نخبگان و پیشکسوتان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی قوی از اسناد دوران دفاع‌مقدس در استان همدان شد.

سردار محمد صادقی که در نخستین همایش پژوهشگران دفاع مقدس استان همدان سخن می‌گفت، اظهار کرد:با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان، اطلاعات و زوایای مختلف را باید استخراج کنیم چرا که هنوز اسناد طلایی و بزرگی از جنگ کشف نشده و مغفول مانده‌ است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: فرهنگ دفاع مقدس باید در جامعه نهادینه شود که این امر نیازمند موشکافی، استخراج و تبیین حماسه‌ها و رشادت‌های هشت سال دوران دفاع مقدس است. باید بتوانیم دفاع مقدس را به عنوان عاملی برای تجلی ارزش‌ها و انزجار از ضدارزش‌ها نشر بدهیم.

وی با بیان اینکه باید حماسه‌های دوران دفاع مقدس را استخراج و با نگاه علمی و منطقی نشر دهیم، یادآور شد: شناسایی و به کارگیری افراد نخبه و پیشکسوت دوران دفاع مقدس، بهره‌گیری از توانایی آنها در جمع‌آوری اسناد و به کارگیری نخبگان و پیشکسوتان در امر آموزش از جمله فعالیت‌های دبیرخانه کانون نخبگان و پیشکسوتان محسوب می‌شوند.(ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
دفاع مقدس در آخرين «روزهاي زمستان» روايت شد