جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 01 شهريور 1398 / 21 ذی الحجة 1440 / a 23 Aug 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 24 دي 1389 - ساعت 16:13
شماره خبر: 100833130845
علت آتش سوزي مخزن‌هاي گاز پتروشيمي جزيره خارک اعلام شد
جام جم آنلاين: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: علت آتش سوزی دو مخزن 40 هزار بشکه‌ای گاز پروپان پتروشیمی جزیره خارک اشکال دستگاه مشخص کننده حجم گاز موجود در مخزن بوده است.

غلامرضا کشتکار امروز (جمعه) در گفتگو با ایرنا افزود: این مشکل باعث شده تا گاز بیش از ظرفیت وارد مخزن و شیر اطمینان آن باز شود و سبب فوران تا ارتفاع چهار متر و برخورد با فلر (مشعل) نزدیک به آن و آتش گرفتن مخزن شود.

وی اظهارداشت: هم اکنون آتش سوزی در دو مخزن 40 هزار بشکه‌ای گاز پروپان پتروشیمی خارک ادامه دارد ؛ ولی آتش سوزی نشتی شیر گاز خط لوله بین این دو مخزن با مخزن یک میلیون بشکه‌ای مهار شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آتش سوزی این مخازن نیز تحت کنترل است و آتش نشانان با خنک کردن مخزن یک میلیون بشکه‌ای از سرایت آتش به آن جلوگیری می‌کنند.

کشتکار گفت: هم اکنون دمای مخزن یک میلیون بشکه‌ای که در صورت انفجار و آتش سوزی هر چه تا شعاع 200 متری آن وجود دارد را نابود خواهد کرد در درجه 40 کنترل و از خطرهای احتمالی این آتش سوزی کاسته شده است.

وی اضافه کرد: همچنین دو طرح در دست بررسی است که یکی این است که با پهلوگیری کشتی اعزامی از عسلویه فراورده‌های گازی موجود در مخزن یک میلیون بشکه‌ای به این کشتی منتقل شود و طرح دیگر که آتش نشانان در دست بررسی دارند این است که با جمع آوری تمام امکانات به آتش حمله کرده و آن را خاموش کنند.

آتش‌سوزی در مخزن‌های گاز پروپان پتروشیمی جزیره خارک که حدود ساعت 21 پنجشنبه شب آغاز شد و همچنان ادامه دارد تاکنون تلفات جانی نداشته و فقط باعث سوختن 30 درصدی یک نفر از نیروهای پتروشمی خارک شد که برای مداوا به تهران اعزام شده است.

در تیرماه سال جاری نیز یکی از بویلرهای مجتمع پتروشیمی جزیره خارک آتش گرفت که باعت کشته شدن چهار نفر از نیروهای این مجتمع شد.

جزیره خارک بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور با 18 هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بوشهر در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بندر بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

شب گذشته رخ داد: