جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 25 دي 1389 - ساعت 19:17
شماره خبر: 100833227891
موسي پور:
قم تنها کلانشهر با هواي پاک است
جام جم آنلاين: استاندار قم با تاکید بر اینکه باید با برنامه ریزی مناسب مشکل آلودگی هوا درکلانشهرها را حل کرد، گفت: قم تنها کلانشهر با هوای پاک در کشور است.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور صبح شنبه در مراسم آغازهفته هوای پاک با بیان اینکه قم تنها کلانشهر با هوای پاک است، گفت: باید با برنامه‌ریزی صحیح اقدامات موثر از گسترش عوامل آلایندگی هوا جلوگیری کرده تا از مشکلات زیست محیطی که امروز گریبانگیر کلان‌شهرها شده است دور بمانیم.

وی با اشاره به ضرورت حفظ و حراست از این نعمت بزرگ الهی اظهار داشت: سلامت انسان و جامعه در گرو بهره‌مندی از آب و هوای پاک بوده و همگان باید قدردان این موهبت الهی باشند.

استاندار قم فرهنگسازی و مشارکت عمومی به ویژه از سنین نوجوانی و جوانی را در جهت حراست از هوای پاک بسیار موثر دانست و گفت: در استان قم باید برای حفظ وضعیت پاک بودن هوا برنامه‌های مختلفی از جمله استقرار صنایع پاک در استان، جلوگیری از صنایع آلاینده، افزایش فضای سبز، معاینه فنی منظم و مستمر خودروها، کاهش تردد با خودروهای شخصی و افزایش امکانات حمل و نقل عمومی و تسریع در ساخت پروژه منوریل و مترو با جدیت پیگیری شود.

وی بر نقش و تأثیرگذاری رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما در نهادینه کردن فرهنگ حراست از هوای پاک تأکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل آلایندگی هوا مصرف بی‌اندازه و ناصحیح منابع انرژی به ویژه سوخت‌های فسیلی است که آثار مخرب و جبران‌ناپذیری در جوامع انسانی به دنبال دارد.

موسی‌پور با اشاره به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، این طرح عظیم اقتصادی را برای دستیابی به مصرف متعادل و اصولی انرژی بسیار مهم و موثر عنوان کرد و افزود: برای حرکت در مسیر رشد و پیشرفت و ترقی، مصرف بهینه حامل‌های انرژی بسیار ضرورت داشته و می‌تواند بر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی نیز مثمرثمر باشد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
موسي‌پور خبر داد:


دهه فجر امسال؛

منبع انرژي‌اي که مي‌تواند به کاهش آلودگي هوا کمک کند

کاهش آلاينده ها