جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 29 دي 1389 - ساعت 20:19
شماره خبر: 100833577531
صندوق تامين اجتماعي اعلام کرد
نحوه بيمه هنرمندان و نويسندگان
جام جم آنلاين: صندوق تامین‌اجتماعی در صورت معرفی صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان و نویسندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان و نویسندگان را تحت‌پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار می‌دهد.

به گزارش مهر، طبق توافق صورت گرفته میان صندوق تامین‌اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان و نویسندگان واجد شرایط با معرفی‌نامه از وزارت ارشاد بیمه تأمین‌اجتماعی می‌شوند.

بر همین اساس از جمله شرایط برقراری بیمه هنرمندان و نویسندگان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: حداکثر سن برای مردان 50 سال تمام و برای زنان 45 سال تمام باشد، چنانچه سن متقاضی بیش از سنین مذکور باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق‌بیمه قبلی به میزان دوبرابر مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود، ضمناً کلیه افرادی که حداقل ده سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند از اعمال شرط سنی معاف می‌باشند. شرایط و خدمات این نوع بیمه براساس مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد است.

ارائه معرفی‌نامه از صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران وزارت ارشاد برای برقراری این نوع بیمه الزامی است.

نرخهای بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد معادل 14درصد، 16درصد و 20درصد است که حسب مورد بیمه‌شدگان باتوجه به تعهدات مورد نظر انتخاب می‌نمایند و صندوق اعتباری معادل 10درصد حداقل حقوق برای حق‌بیمه و معادل 50 درصد حق سرانه درمان را برای افراد معرفی شده کمک می‌نماید و بیمه ‌شدگان براساس دستمزد انتخابی صرفا سهم خود را پرداخت می‌نمایند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: