جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 07 اسفند 1395 / 28 جمادي الأول 1438 / a 25 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 06 بهمن 1389 - ساعت 11:42
شماره خبر: 100834151261
سردار رحيمي خبر داد:
محدوده جديد طرح زوج و فرد
جام جم آنلاين: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از محدوده جدید طرح زوج و فرد خبر داد و گفت: این محدوده جدید شامل بزرگراه‌های زین‌الدین و همت در شمال، بزرگراه چمران در شمال غرب، بزرگراه شهید باقری در شمال شرق، بزرگراه بسیج و بعثت در جنوب شرق و بزرگراه نواب در غرب است.

به گزارش فارس، سردار حسین رحیمی امروز در جمع خبرنگاران با تشریح جزئیات محدوده جدید تهران زوج و فرد گفت: با توجه به مشکلات ترافیکی شهر تهران و افزایش آلودگی و همچنین تجربه خوب 25 روزه اجرای طرح زوج و فرد در تمام نقاط تهران لازم دیدیم در محورهایی که ترافیک سنگین وجود دارد محدودیت زوج و فرد را اعمال کنیم.

وی اظهار داشت: در محدوده جدید که شامل بزرگراه زین‌الدین و همت در شمال و بزرگراه چمران در شمال غرب به همراه بزرگراه بعثت و تندگویان در جنوب غرب، بزرگراه نواب در غرب، بزرگراه شهید زین‌الدین و شهید باقری در شمال شرق و بزرگراه شهید دوران، بزرگراه بسیج و بزرگراه بعثت در جنوب شرق هستند.

این مقام پلیس تهران گفت: تردد خودروها در بزرگراه‌های فوق بلامانع است و تنها ورود از این بزرگراه‌ها به محدوده مرکزی شهر ممنوع است. زمان آغاز طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 صبح تا 19:00 و روز پنج‌شنبه نیز از ساعت 6:30 تا 17 است.

سردار رحیمی درباره زمان اجرای محدودیت جدید گفت: به زودی زمان آغاز محدودیت جدید اعلام می‌شود و باید قبل از آن اطلاع‌رسانی برای آگاهی شهروندان انجام شود هر چند پلیس پس از آغاز اجرای این طرح به مدت یک هفته به صورت ارشادی و تذکر رانندگان را به خارج از محدوده دعوت می‌کند.اگر وضعیت اضطرار و یا افزایش آلودگی هوا داشته باشیم امکان ایجاد محدودیت ترافیکی در تمام تهران وجود دارد.

جریمه ورود به محدوده زوج و فرد 13 هزار تومان است

سردار رحیمی گفت: هزینه ورود به محدوده طرح زوج و فرد برای هر یک ساعت 13 هزار تومان است. البته اگر قانون جدید راهنمایی و رانندگی ابلاغ شود میزان این جریمه نیز افزایش خواهد یافت.

این مقام پلیس تهران گفت: پلیس در بیش از 430 نقطه ورودی محدوده زوج و فرد مستقر شده و گشت‌هایی نیز در محدوده زوج و فرد فعال خواهند شد تا با متخلفان برخورد کنند.

پیامک 30005353 برای اطلاع از انتقال خودرو به پارکینگ

رئیس پلیس راهور تهران گفت: برای اطلاع شهروندان از انتقال خودروشان توسط پلیس به پارکینگ پیامک 30005353 از امروز فعال شده و مالکان خودروها می‌توانند با ارسال اطلاعات عددی پلاک خودروی خود و بدون نوشتن حروف پلاک اطلاعات لازم را در خصوص انتقال یا عدم انتقال خودرو به پارکینگ به دست آورند.

وی گفت: جرثقیل‌های جدید برای انتقال خودروها به پارکینگ نیز از امروز اجرایی شده و گروه اول این جرثقیل‌ها از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کنند.آغاز به کار این جرثقیل‌ها به دلیل بدقولی شرکت خصوصی به موقع اجرا نشد.

این مقام پلیس تهران تصریح کرد: شهروندان در بخش حمل خودرو به پارکینگ گله‌های زیادی داشتند یکی از گله‌ها عدم آگاهی از انتقال خودرو به پارکینگ بود و همچنین ضرر و زیان و خسارت به خودرو هنگام انتقال از دیگر گلایه‌های مردم بود.

سردار رحیمی اظهار داشت: در ستاد ترخیص واحدی ایجاد شده تا اگر به خودروی منتقل شده خسارتی وارد شده افسر مربوطه موضوع را بررسی و شرکت خصوصی منتقل کننده خودرو ملزم به پرداخت خسارت است.

وی اظهار داشت: اگر در پارکینگ‌ها نیز خسارتی به خودروهای منتقل شده وارد شود افراد می‌توانند به ستاد مرکزی ترخیص خودرو مراجعه و شکایت خود را اعلام کنند تا رسیدگی و در صورت لزوم خسارت آن پرداخت شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تأکید کرد: هیچ جرثقیلی بدون حضور پلیس و دستور افسر پلیس اجازه جابجایی خودروها را ندارد و اگر چنین اتفاقی بیفتد راننده جرثقیل متخلف است.

‌70 میلیون خودرو سالانه در تهران تردد می‌کنند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: 4 میلیون خودرو در تهران وجود دارد و سالیانه 70 میلیون خودرو از استان‌های دیگر به تهران می‌آیند و می‌روند و 3 میلیون موتورسیکلت نیز در تهران وجود دارد.

وی افزود: این در حالی است که معابر شهر تهران تنها گنجایش یک هفتم این خودروها را دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا هیچ گریزی جزء ایجاد محدودیت‌های ترافیکی نداشته باشیم.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: طرحی در دست بررسی است که در پی آن ورودی‌های محدوده زوج و فرد به صورت مکانیزه و به دوربین مجهز می‌شوند.

سردار رحیمی گفت: پارکبان‌های جدید شهر تهران نیز تا یک ماه آینده فعالیت خود را آغاز می‌کنند. مبالغ جدید این پارکبان‌ها نیز پس از تصویب شورای شهر اعلام خواهد شد. بیش از 70 شرکت غیر مجاز پارکبان در تهران شناسایی و جمع‌آوری شد.

این مقام پلیس تهران با اشاره به برآورد میزان رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس راهور تهران گفت: در 4 ماه پارسال 46 مورد تقدیر از پلیس راهور به مرکز نظارت همگانی ناجا اعلام شده بود که این میزان در 4 ماه امسال به 104 مورد رسیده و 126 درصد افزایش نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار داشت: میزان انتقاد نیز 46 درصد کاهش یافته و انتقاد از عملکرد پرسنل نیز22 درصد کاهش نشان می‌دهد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 


در هفته جاري اجرايي مي‌شود