جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 03 اسفند 1389 - ساعت 11:39
شماره خبر: 100836482536
استخدام آموزشياران نهضت سوادآموزي
جام جم آنلاين: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه دی‌ماه 89 مجلس گفت: بر این اساس، باید آموزشیارانی که شرایط مدنظر این مصوبه را دارند، در سقف سهمیه 4 هزار نفری باقی‎مانده از قانون سال 88 استخدام شوند و سایر افراد نیز باید در آزمون استخدامی شرکت کنند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌و‌گو با فارس در رابطه با جزئیات استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی بر اساس قانون مصوب دی‌ماه 89 مجلس اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب 15 مهر 88 مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش موظف شده است تا 7 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی را طی 5 سال استخدام کند که امسال 3 هزار و 200 نفر از آنان استخدام شدند و جذب 3 هزار و 800 نفر دیگر نیز باید در مدت باقی‎مانده انجام شود.

وی تصریح کرد: البته در آن تاریخ، 14 هزار نفر شرایط مصوبه مدنظر مجلس را داشته‌اند اما امکان استخدام تنها 7 هزار نفر ایجاد شده است بنابراین برای افراد باقیمانده باید قانون اخیر مجلس را (مصوب دی‌ماه 89) از لحاظ حقوقی بررسی کرده و راهکارهای اجرایی آن را بیابیم.

حاجی‌بابایی ادامه داد: مصوبه اخیر مجلس در راستای اصلاح قانون مصوب 15 مهر 88، مقرر کرده است که باید آموزشیاران نهضت سوادآموزی را در سقف سهمیه 4 هزار نفری باقیمانده از قانون سابق استخدام کنیم که بر این اساس، نمی‌توانیم بیشتر از 4 هزار نفر را جذب کنیم بنابراین حداقل 7 هزار نفر از 14 هزار نفری که شرایط مدنظر قانون 15 مهر 88 مجلس را داشته‌اند به همراه نفرات دیگری که یک‌سال کمتر از آنان سابقه دارند، باقی می‌مانند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای استخدام افراد مازاد بر سهمیه مقرر شده در قانون اخیر مجلس، فعلاً قانونی وجود ندارد، تصریح کرد: باید شرایط اجرایی مدنظر قانون اخیر مجلس را به طور دقیق بسنجیم و هر آنچه را که مدنظر قانون است، اجرا کنیم.

شاخص‌های جدید برای استخدام آموزشیاران

وی با بیان اینکه 3 هزار و 200 نفری که امسال استخدام شده‌اند، دارای بالاترین سابقه کاری بوده‌اند، افزود: قانون اخیر مجلس تا حدودی با قانون مصوب سال 88 تفاوت دارد و علاوه بر شاخص «سابقه کار»، «نیاز منطقه و رشته» را نیز قید کرده است که بر این اساس، تمام شاخص‌های مدنظر قانون باید با هم درنظر گرفته و اجرا شود.

حاجی‌بابایی درباره زمان و چگونگی برگزاری آزمون استخدامی برای افرادی که مشمول مصوبه اخیر مجلس برای استخدام نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: قانون مقرر کرده است که تا 6 ماه پس از مصوبه مجلس باید آزمون استخدامی برگزار شود که در این رابطه نیز باید تکلیف قانونی را اجرا کنیم.

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در دی‌ماه امسال که با هدف اصلاح قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (مصوب 15 مهر 88) صورت گرفت، آن دسته از آموزشیاران نهضت سوادآموزی که تا تاریخ این مصوبه، 60 ماه سابقه «غیرمستمر» داشته باشند، در ردیف سهمیه 4 هزارنفری سابق استخدام می‌شوند و سابقه «مستمر» برای استخدام آنها شرط نیست.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
معلماني که تا زمان استخدام 4 سال سابقه تدريس مستمر دارند، استخدام مي‌شوند

نرخ حق التدريس آموزشياران اعلام شد

حق با شماست