جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
گردشگري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 20 فروردين 1390 - ساعت 18:12
شماره خبر: 100840482065
سازمان حج و زيارت اعلام کرد:
اولويت‌‌هاي اعزام به حج تمتع
جام جم آنلاين: اولویت‌های اعزام به حج تمتع سال 90 و نحوه ثبت‌نام دارندگان اولویت از سوی سازمان حج و زیارت اعلام شد.

به گزارش فارس، پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف به حج تمتع سال 1390 در کاروان‌های منتخب فراهم شده و از افراد واجد شرایط دعوت شده تا بر اساس اولویت‌های اعلامی اقدام کنند.

 مشمولان تشرف به حج تمتع

کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع یک میلیون تومانی که تا تاریخ 20 فروردین 1384 در یکی از شعب بانک ملی ودیعه‌گذاری کرده باشند لذا آن دسته از متقاضیانی که‌ اسناد ثبت‌نامی سال‌های 1360 و 1363 را دارا هستند باید ضمن مراجعه به دفتر حج و زیارت استان مربوطه برای تبدیل سند خود به قبض ودیعه‌گذاری یک میلیون تومانی و استفاده از تسهیلات متعلقه اقدام و جهت دریافت قبض جدید به شعبه بانک معرفی شده از سوی حج و زیارت استان مراجعه کنند.

همچنین دارندگان اسناد 8 میلیون ریالی مربوط به سال 1377 و منتهی به 31 فروردین 1378 که دارندگان این گونه اسناد باید قبل از مراجعه به مدیر کاروان به یکی از شعب بانک ملی مجهز به شبکه سیبا و با استفاده از تسهیلات و یارانه مربوطه مراجعه و نسبت به تبدیل قبض ودیعه‌گذاری خود به قبض 10 میلیون ریالی اقدام کنند.

دارندگان اسناد 8 میلیون ریالی از یکم اردیبهشت 1378 تا 29 اسفند 1378 که این‌گونه اسناد باید قبل از مراجعه به مدیر کاروان به یکی از شعب بانک ملی مجهز به شبکه سیبا مراجعه و با احتساب سود متعلقه نسبت به تبدیل سند خود به ودیعه‌گذاری حج تمتع 10 میلیون ریالی اقدام کنند.

تمام متولدین 1310 و سال‌های ماقبل که دارای قبض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب 10 میلیون ریالی از 21 فروردین 1384 تا 29 اسفند 1386 باشند؛ اسناد انتقالی(حتی از بستگان درجه یک) مشمول این بند نیست.

 بستانکاران سازمان حج و زیارت

افراد واجد شرایط دارای اولویت تشرفی که در سال‌های گذشته در کاروان پذیرش شده و مشرف نشده‌اند باید ابتدا به دفتر حج و زیارت استان مراجعه تا طبق دستورالعمل‌های سازمان نسبت به پایدار کردن قبض ودیعه‌گذاری مربوط از طریق مراجعه به شعب بانک ملی بر اساس ضوابط اقدام لازم برای آنها انجام شود‌ بدیهی است اینگونه اسناد بعد از تبدیل به قبض ودیعه‌گذاری 10 میلیون ریالی جدید از سوی بانک نسبت به ظهرنویسی آن با ذکر سابقه اولویت و شماره قبض اولیه اقدام و ممهور به مهر بانک اقدام خواهد شد.

 25 و 26 فروردین؛ تاریخ پذیرش در کاروان‌های حج تمتع

اسامی، آدرس و تلفن مدیران منتخب کاروان‌های حج سال جاری در روزسه‌شنبه 23 فروردین 1390 برای تمام استان‌ها و چهارشنبه 24 فروردین 1390 جهت استان‌های تهران، قم و البرز از طریق جراید محلی اعلام خواهد شد ضمناً زمان پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف در کاروان‌ها برای تمام استان‌ها به غیر از تهران، قم و البرز روز پنجشنبه 25 فروردین 1390 و برای استان‌های تهران، قم و البرز روز جمعه 26 فروردین 1390 تا 10 روز پس از این تاریخ خواهد بود.

چنانچه در زمان تعیین شده جهت مراجعه افراد به کاروان‌های مربوط، ظرفیت کاروان‌های استان تکمیل نشود، سازمان حج و زیارت از اولویت‌های بعدی دعوت بعمل خواهد آورد لذا تاکید می‌شود دارندگان قبوض دارای اولویت حتماً در مدت مقرر به کاروان‌ها مراجعه کنند.

همچنین توصیه می‌شود متقاضیان در هنگام انتخاب کاروان دقت کافی را از جهات مختلف (همراهی با اقوام و آشنایان، شرایط مختلف کاروان و ... )داشته باشند زیرا ظرفیت و قیمت کاروان با توجه به شرایط تعیین شده و جابه‌جایی کاروان پس از ثبت‌نام امکان‌پذیر نیست.

نحوه مراجعه و ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع

در سال جاری تمهیداتی در نظرگرفته شده که متقاضیان اعزام به حج تمتع علاوه بر مراجعه حضوری به کاروان‌های مجاز بتوانند درصورت تمایل از ظرفیت 50 درصدی هر کاروان که امکان ثبت‌نام به صورت غیرحضوری را داراست با مراجعه به آدرس اینترنتی http://haj90.haj.ir از منزل و یا هرجای دیگر نسبت به انجام مراحل ثبت‌نام در کاروان استان محل سکونت خود به‌صورت غیرحضوری اقدام کنند.

پس از ثبت‌نام متقاضی از طریق سامانه فوق(‌غیرحضوری‌) باید جهت پیگیری و مراجعه به کاروان نسبت به اخذ کد رهگیری و رسید ثبت‌نام که حاوی تذکرات و نکات ضروری است اقدام و اصل قبض ودیعه‌گذاری خود را به مدیر کاروان تحویل دهند.

افرادی که قصد نام‌نویسی از طریق مراجعه حضوری به کاروان را دارند، می‌توانند کاروان‌های مورد نظر خود را از روزنامه یا سامانه فوق انتخاب و سپس مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای نام‌نویسی در کاروان‌های تمتع

اصل و کپی قبض ودیعه‌گذاری حج تمتع، اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن، 2 قطعه عکس 4×6 مشابه عکس گذرنامه یا تصویری که 6 ماه از تاریخ آن نگذشته باشد، اصل و کپی کارت ملی یا شماره تایید شده آن.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: عکاس : حسين ابراهيمي