جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 09 ارديبهشت 1390 - ساعت 15:47
شماره خبر: 100842201464
معرفي برگزيدگان جشنواره فيلم کيش
جام جم آنلاين: برترین‌های نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم کیش که در تالار همایش‌های کیش برگزار شد، معرفی شدند.

 به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ در مراسم پایانی بزرگترین رویداد سینمایی جهان اسلام که دیشب در تالار همایش‌های کیش برگزار شد، هیات داروان جایزه ویژه این جشنواره را به شهریار بحرانی برای کارگردانی فیلم ملک سلیمان اهدا کرد.

براساس رای هیات داوران در بخش فیلم‌های سینمایی لادن مستوفی بـه عنوان بهترین بـازیگر زن بـرای فیلم گلچهره و مسعود رایگان به عنوان بهترین بازیگر مرد برای همین فیلم انتخاب شد.

همچنین محمدرضا گوهری و محمدعلی باشه جایزه بهترین فیلمنامه را برای فرزند خاک و محمدرضا بزرگ نیا جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم راه آبی ابریشم دریافت کردند.

جایزه بهترین فیلم جشنواره به راه آبی ابریشم به تهیه کنندگی حسن بشکوفه تعلق گرفت.

در بخش سینمایی ویدئـویی مناطق آزاد هم فـاطمه گودرزی جایزه بهترین بـازیگر زن را برای فیلم روشنایی دریا گرفت و ساعد سهیلی بهترین بازیگر مرد برای فیلم میان ماندن و رفتن شد.

هیات داوران جشنواره، جایزه بهترین فیلمنامه نویسی را به احسان عبدی پور برای نگارش فیلمنامه افسانه 98 و جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم ماه از روی سکو به آرش معیریان اهدا کرد. روشنایی دریا ساخته احمدرضا داوری نیز عنوان بهترین فیلم را از آن خود کرد.

در این بخش صدا و سیمای مرکز کیش برای تولید آثـار ارزشمند لوح سپاس هیات داوران را به خود اختصاص داد.

در بخش فیلم‌های سینمایی مناطق آزاد جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، نیکی کریمی به عنوان بهترین بازیگر زن برای فیلم 2 زن معرفی شد و امین آقایی به عنوان بهترین بازیگر مرد و ابراهیم فروزش به عنوان بهترین کارگردان برای فیلمهامون و دریا انتخاب شدند.

در این بخش فیلم انتهای زمین به تهیه کنندگی مسعود اطیابی به عنوان بهترین فیلم معرفی شد. جایزه ویژه هیات داوران هم به ابوالفضل جلیلی برای فیلم گل یا پوچ اهدا شد.

در بخش بین‌الملل جشنواره نیز فیلم مستند زنان افغان پشت فرمان رانندگی از کشور افغانستان به عنوان بهترین تحقیق معرفی شد. فیلـم تینا از ایران جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و فیلم بازگشت شاعر از ارمنستان عنوان بهترین فیلم را به خود اختصاص داد. جایزه ویژه هیات داوران هم به فیلم آسکو از ایران رسید.

در بخش فیلم کوتاه، بین النهرین از عراق بهترین فیلم شد، فیلم گلچهره از ایران عنوان بهترین فیلمنامه و فیلم نیمروز راستین از تاجیکستان عنوان بهترین کارگردانی را دریافت کرد. جایزه ویژه هیات داوران هم به فیلم رودگل پری از قزاقستان اهدا شد.

در این جشنواره که بزرگترین جشنواره سینمایی جهان اسلام است، حدود 700 نفر از مطرح ترین هنرمندان سینمایی داخلی و خارجی حضور داشتند و 310 اثر به نمایش در آمد.

داوود رشیدی، ثریا قاسمی، مسعود کیمیایی، داریوش ارجمند، پروانه معصومی، حامد بهداد و نیکی کریمی از ایران و جاویدجعفری فیلمساز و بازیگر هندی، آصف نورانی فیلمساز و روزنامه نگار پاکستانی، غسان الکاس رایزن فرهنگی سوریه در تهران و مارک باسکت تهیه کننده و فیلمساز فرانسوی و جمعی از فیلمسازان خارجی در مراسم پایانی این جشنواره بین‌المللی حضور داشتند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کیش شامل بخش‌های متنوعی از جمله کلک فیروزه‌ای ویژه فیلمنامه نویسی، بخش مسابقه و بین‌الملل، نـوعی نگاه ویژه بـررسی آثار 262 ثانیه‌ای، بخش پیامبر اعظم ویژه فیلم‌هایی با موضوع نقش حیات بخش اسلام و بخش فردوسی مخصوص آثـار فارسی زبان بود کـه علاوه بـر هنرمندان و فیلمسازان ایرانی، هنرمندانی از 34 کشور نیز آثار خود را به دبیرخانه جشنواره فرستاده بودند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
حاشيه خبر


جشنواره فيلم کيش