جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 10 خرداد 1390 - ساعت 19:07
شماره خبر: 100844978067
ارجمندنژاد خبرداد:
3 دستورالعمل جديد مبارزه با پولشويي
جام جم آنلاين: مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی از حذف نام ایران از لیست کشورهای دارای عملیات پولشویی و بررسی 3 دستورالعمل جدید برای مبارزه با جرم پولشویی خبرداد.

به گزارش مهر، عبدالمهدی ارجمندنژاد امروز در میزگردی در بانک مرکزی پیرامون اهم اقدامات بانک مرکزی در مبارزه با پولشویی گفت: 3 دستورالعمل جدید برای مبارزه با جرم پولشویی هم اکنون در بانک مرکزی در دست بررسی است که پس از نهایی شدن به شبکه بانکی کشور و دیگر فعالان بازار پول ابلاغ خواهد شد.

مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی این سه دستورالعمل را چگونگی شناسایی مشتریان خارجی موسسات اعتباری ، نحوه مراقبت از اشخاص سیاسی خارجی که با بانکها وموسسات پولی کشور خدمات خواهند گرفت و همچنین رعایت مقررات مبارزه با پولشویی در صرافی ها اعلام کرد.

وی با اشاره به گزارشات مسئولان بانکی مرکزی در اجلاس اخیر بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در واشنگتن در مورد آخرین اقدامات ایران برای مبارزه با جرم پولشویی گفت: تشریح اقدامات صورت گرفته در کشور در مبارزه با جرم پولشویی باعث شد که نام ایران در گزارش پایانی اجلاس مذکور از لیست کشورهایی که دارای عملیات پولشویی هستند، حذف شود.

ارجمند نژاد خاطرنشان کرد: حدود دو هفته پیش 10 دستورالعمل در زمینه مبارزه با جرم پولشویی به بانکها و موسسات پولی کشور ابلاغ شده است.

همچنین در این نشست فاطمه مهجوریان کارشناس اداره مبارزه با پولشویی نیز در این نشست گفت: جرم پولشویی جرمی ثانویه و سازمان یافته است که مسائل خرد را شامل نمی شود و جرمی فراملی است به همین دلیل همکاری های بین المللی در این زمینه بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه برای اینکه انجام پولشویی شبهه برانگیز نباشد، فرد پولشو سعی می کند که آن را به سمت بانکها و یا بورس ببرد، افزود: پولشویی ریسکهای متعددی از جمله اعتباری و قانونی دارد که بر اقتصاد کشور اثرگذاشته و آن را فاسد می کند.

مهجوریان گفت: پولشویی کنترل پول را از دست دولت خارج و عملیات بازار را مختل می کند و در عین حال تقاضای نقدینگی را افزایش و ثبات بازارهای مالی را از بین برده و باعث تضعیف بخش خصوصی می شود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
توسط قائم مقام بانک مرکزي ابلاغ شد


رئيس قوه قضائيه ابلاغ کرد:

حسيني اعلام کرد: