جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 04 مهر 1396 / 05 محرم 1439 / a 26 Sep 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 28 خرداد 1390 - ساعت 14:51
شماره خبر: 100846518084
مشاور عالي سازمان سنجش اعلام‌کرد:
جزييات صدورکارت ورود به‌جلسه کنکور
جام جم آنلاين: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون سراسری سال 1390 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از روز یکشنبه، 5 تیرماه آغاز می شود جزییات صدور کارت و چگونگی رفع نقص احتمالی آن را تشریح کرد.

حسین توکلی روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 1390 داوطلبان گروه های آزمایشی علوم فنی و ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی از روز یکشنبه، پنجم تیرماه تا چهارشنبه، هشتم تیرماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده و پرینت است.

وی یادآور شد: آن دسته از داوطلبانی که برای شرکت در دو یا سه گروه آزمایشی آزمون سراسری ثبت نام کرده اند لازم است علاوه بر تهیه پرینت از کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی اصلی خود، از کارت ورود به جلسه آزمون گروه های آزمایشی دوم یا سوم خود نیز پرینت تهیه کنند.

توکلی با یادآوری اینکه به همراه داشتن کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار و ارایه آن به هنگام حضور داوطلبان در جلسه امتحان الزامی است گفت: با اینکه آمار داوطلبان واقعی آزمون سراسری امسال تعداد یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر است اما با احتساب داوطلبان دو یا سه رشته ای، تعداد یک میلیون و 282 هزار و 335 کارت ورود به جلسه برای داوطلبان این آزمون صادر می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره چگونگی رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون سراسری امسال توضیح داد: چنانچه داوطلبان درمورد اطلاعات مربوط به مشخصات فردی خود از جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و نوع مدرک تحصیلی خود با آنچه در تقاضانامه ثبت نامی تکمیل کرده اند مغایرتی مشاهده کردند می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و ورود به بخش ویرایش اطلاعات، حداکثر تا روز 12 تیرماه، نسبت به اصلاح مورد یا موارد اشتباه به شیوه الکترونیکی اقدام کنند.

اصلاح بندهای شماره 1 ، 3، 4، 7، 12 ، 13، 14، 15، 16، 18، 19، 20، 21 و 23 کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون سراسری که بیشتر به مشخصات فردی داوطلبان برمی گردد از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش امکان پذیر است و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

توکلی افزود: چنانچه مغایرتی درمورد بندهای شماره 2، 6، 8، 9 و 10 کارت ورود به جلسه داوطلبان که به اطلاعات جنس، دین، زبان امتحانی، معلولیت و بهیار بودن آنها مربوط می شود وجود داشته باشد داوطلبان باید از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روزهای دوشنبه، ششم تیرماه تا چهارشنبه، هشتم تیرماه 1390 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص مراجعه کرده و موضوع را تا مرحله برطرف شدن مشکل، دنبال کنند.

وی درمورد آن دسته از داوطلبان که سهمیه درخواستی آنان، غیر از سهمیه مناطق بوده اما در بند 17 کارت شرکت در آزمون ، سهمیه مناطق درج شده است نیز یادآورشد: تمام داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رفع مغایرت باید حداکثر تا تاریخ 20 تیرماه به سایت اینترنتی ایثار مراجعه کنند و درغیر این صورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی از سوی آنان قابل قبول نخواهد بود.

به گفته توکلی، دیگر متقاضیان استفاده از سهمیه به جز داوطلبان مندرج در بند یک، برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود باید به ارگان مربوطه مراجعه کرده تا درصورت دارا بودن سهمیه، مشخصات این دسته از افراد از طریق ارگان های مذکور حداکثر تا تاریخ 20 تیرماه دراختیار سازمان سنجش قرار گیرد و درغیراین صورت، با سهمیه مناطق گزینش می شوند.

وی یادآورشد:داوطلبانی که شماره داوطلبی آنان به صورت عددی و یا حروفی ناخوانا باشد و همچنین آن دسته از داوطلبان که عکس کارت ورود به جلسه آنها دارای ایراد و اشکال است نیز باید از روز دوشنبه، ششم تیرماه تا چهارشنبه ، هشتم تیرماه با به همراه داشتن دو قطعه عکس سه در چهار و اصل کارت ملی یا شناسنامه عکسدار خود به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه های رفع نقص مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود:‌ داوطلبان درصورت تمایل به شرکت در گزینش رشته های دارای شرایط خاص می توانند با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش که بر روی پایگاه اینترنتی سازمان قرار می گیرد و در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه، ششم تیرماه منتشر می شود از 6 تا 15 تیرماه منحصرا به شیوه اینترنتی و از طریق پایگاه سازمان سنجش، برای اعلام علاقه مندی خود اقدام کنند.

توکلی تصریح کرد: داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون، موفق به اعلام علاقه مندی به انتخاب موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی نشده اند می توانند با پرداخت الکترونیکی مبلغ 34 هزار ریال و به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب از تاریخ 6 تا 15 تیرماه 1390و از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش اقدام کنند.

تعداد یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر، تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام آزمون سراسری سال 1390 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را تکمیل کرده اند که 60.43 درصد آنان را داوطلبان زن و 39.57 درصد را داوطلبان مرد تشکیل می دهند.

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال 1390، در نوبت های صبح و بعدازظهر روزهای پنج شنبه و جمعه، 9 و 10 تیرماه و صبح روز شنبه، 11 تیرماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
سرورالدين خبر داد:


کنکوري ها خيالشان راحت شد

از امروز آغاز شد