جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 19 شهريور 1390 - ساعت 17:53
شماره خبر: 100853786536
با امضاي تفاهم نامه
مشهد و ارومچي خواهرخوانده شدند
جام جم آنلاين: سخنگوی شهرداری مشهد گفت: با امضای تفاهم نامه بین شهرداران مشهد و ارومچی این دو شهر خواهرخوانده شدند.

به گزارش مهر، علی حامد مقدم ظهر شنبه در نشست خبری اظهار داشت: از این پس همکاری های فرهنگی، اجتماعی و شهری بین این دو شهر توسعه پیدا می کند.

وی با اشاره به مشترکات این دو شهر گفت: ارومچی چین، به لحاظ گردشگری یک منطقه قابل اعتناست، ظرفیت های اقتصادی این دو شهر نیز می تواند برای پیشبرد اهداف کلان شهر مشهد، به ویژه بازسازی بافت های فرسوده مورد توجه قرار گیرد.

حامد مقدم با بیان اینکه ایران و چین دو سرزمین تاریخی هستند، بیان کرد: تجربه استادان فن در بخش مرمت آثار قدیمی می تواند به حفظ میراث فرهنگی در هر دو شهر کمک شایانی کند.

وی اضافه کرد: شهرداری مشهد که تاکنون فقط با لاهور پاکستان خواهر خوانده بوده است، از طریق دیپلماسی عمومی در اندیشه توسعه این اقدام اثر گذار در بهره مندی از توانایی های خارجی است.

حامد مقدم گفت: تعدادی از شهرهای مهم مثل استانبول، کلن، سن پطرزبورگ و حیدرآباد هند در حال مذاکره برای پیوستن به جمع خواهر خواندگان مشهد هستند.

به گفته وی، ظرفیت بین المللی مشهد بسیار گسترده است، اما برای شناسایی آن در سطح جهانی گام های موثری برداشته نشده که در این راستا همه نهادهای مسئول باید تلاش کنند.

سخنگوی شهرداری مشهد با اشاره به لزوم استفاده از تجربه شهرهای کلان جهان برای بهبود شاخص های رفاهی در مشهد، از سفر هیئت شهرداری مشهد به چند شهر از جمله عشق آباد ترکمنستان خبر داد و گفت: هر امکان را با قوت پیگری می کنیم تا مشهد را از زیبا با نشاط و مستعد جذب جهانگرد کنیم.

حامد مقدم ورود سالانه 1.5 میلیون زائر غیر ایرانی را نشانه اهمیت مشهد دانست و خواستار توجه بیشتر برای مدیریت و احد شهری شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

شهردار قدس شريف اعلام کرد: