جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
ورزشي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 25 شهريور 1390 - ساعت 21:11
شماره خبر: 100854316893
اولين مدال هاي المپيک ارامنه ايران توزيع شد
جام جم آنلاين: دومین روز مسابقات ورزشی ارامنه ایران که المپیک ارامنه ایران نیز نامیده می شود ، با توزیع مدال های مسابقات دو و میدانی به پایان رسید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات، تنوع مسابقات، گاه تماشاگران ورزشدوست را گیج می کند. با توجه به زمان اندک باقی مانده به پایان مسابقات، رقابت ها با برنامه فشرده ای تنظیم شده و به همین دلیل گاهی مسابقات بسکتبال، فوتبال، تنیس و یا شنا و شطرنج همزمان و در سالن های مختلف ورزشگاه آرارات انجام می شوند و در این بین تماشاچیان می بایست یکی را به دلخواه انتخاب کرده و به تماشای آن بپردازد.

یکی ار ویژگی های فضای  عمومی ورزشگاه، تنوع لهجه های شیرین ارامنه ایست که از نقاط محتلف کشور در این ورزشگاه گرد هم آمده اند و مجموعه ای دلنشین از همنشینی لهجه ها و فرهنگ ها و سنت های بومی ارامنه ایران پدید آورده اند.

گرچه همه از ارامنه ایران می باشند و فرهنگ و زبان مشترکی دارند،  اما آنان نیز مانند همه ایرانیان متاثر از موقعیت اقلیمی و ساختار اجتماعی و بومی خود دارای ویژگی های خاصی هستند که برای یکدیگر جالب و شیرین است. در اینجا به خوبی می توان ارامنه تهران، تبریز، ارومیه یا اصفهان و گرگان و شیراز را از هم تمیز داد.

در ساعات پایانی مسابقات که ورزشگاه تخلیه می شود، تازه شب نشینی میهمانان شهرستانی شروع می گردد. گروهی با لب تاپ های خود مشغولند، گروهی، به خصوصیات و جاذبه های بومی خود می پردازند و گروه دیگر که در برخی مسابقات نظیر فوتبال و بسکتبال بیشتر رویاروی هم در میدانها حاضر می شوند، کر کری می خوانند. اما همین هم برای آنها و برای دیگران شیرین و خاطره انگیز است، زیرا فردای آنشب می بایست پاسخ رجزخوانی های خود را در زمین فوتبال یا سالن بسکتبال بدهند.

میزبان مسابقات که باشگاه آرارات تهران می باشد، در حد قابل قبولی امکانات رفاهی میهمانان را فراهم ساخته است. صبحانه و ناهار و شام اردونشینان در ساعات معین و در تالار وسیع ورزشگاه توزیع می گردد و محل خواب و استراحت نیز در شرایط مطلوب و در ساعات مشخص در خدمت آنان است.

در این بین گروهی نیز در راهروهای ورزشگاه در پی جستجوی محل برگزاری مسابقات دلخواه خود سرگردانند.

البته روابط عمومی بتشگاه آرارات در کنار آخرین نتایج مسابقات، برنامه های روز بعد را نیز در معرض دید همه قرار می دهد. همین نهاد، صندوقی را برای نظرسنجی و انتقادات و پیشنهادها در نقاط مختلف ورزشگاه قرار داده که آنان پس از تعطیلی مسابقات، نظرات را جمع آوری کرده و ضمن تحلیل آنان، موارد منعکس شده را از روز بعد اعمال می دارد.

 به هر حال فضای سالم و مطلوبی برای زور آزمائی نیروهای ورزشی ارامنه کشور و  کشف و شناحت استعدادها  و نیز تبادل تجربه های ورزشی و   فرهنگی و همچنین فراهم نمودن شرایط رشد و ارتقای آنان یکی از امتیازات برگزاری مسابقات ورزشی و سراسری ارامنه توسط باشگاه آرارات است که قریب نیم قرن قبل، از محل ساختمان مرکزی سابق باشگاه واقع در کوچه نوبهار آغاز شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
عکاس : چاوش هماوندي