جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 07 اسفند 1395 / 28 جمادي الأول 1438 / a 25 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 30 مهر 1390 - ساعت 20:44
شماره خبر: 100857425100
اعلام زمان ثبت‌نام آزمون‌هاي سراسري سال 91
جام جم آنلاين: معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام تقویم آزمونی کنکور و کارشناسی ارشد 91، گفت: ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد91 از 17 آبان ماه و ثبت‌نام چهل و دومین دوره کنکور سراسری سال آینده همزمان با روز دانشجو در 16 آذر ماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌ها، سیدجلال طباطبایی با اشاره به تقویم زمانبندی آزمون‌های سال91، از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از 17 آبان ماه خبر داد.

وی با بیان این‌که مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد تا 25 آبان ماه ادامه دارد، اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد 91 در روزهای 26 تا 28 بهمن ماه برگزار می‌شود.

معاون سازمان سنجش با اشاره به زمان اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی آزمون کارشناسی ارشد، گفت: داوطلبان می‌توانند در روزهای 29 آبان تا اول آذر ماه نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی اقدام کنند.

طباطبایی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از 26 بهمن ماه امسال، تصریح کرد: کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای 23 تا 26 بهمن ماه توزیع می‌شود.

وی در ادامه از آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری 91 همزمان با روز دانشجو از 16 آذر ماه خبر داد و افزود: ثبت‌نام کنکور 91 از 16 آذر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز می‌شود.

معاون سازمان سنجش با اشاره به برگزاری کنکور سراسری طی روزهای هشت، 9 و 10 تیر سال آینده، در خصوص نحوه تاثیر معدل در کنکور 91، اظهار کرد: هنوز تصمیمی در این رابطه اتخاذ نشده است، چرا که باید در این زمینه کارگروه ماده چهار برای میزان تاثیر معدل تشکیل شود.

اعلام ظرفیت دکتری در دانشگاه‌ها بزودی

همچنین مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به فرصت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای اعلام میزان ظرفیت مورد نیاز در تکمیل ظرفیت دکتری گفت: ظرفیت‌ها نهایی شده و بزودی به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه می‌شود.

ابوالفضل حسنی نیز گفت: میزان ظرفیت دانشگاه‌ها برای تکمیل ظرفیت کنکور دکتری اعلام شده است و ظرفیت‌ها بخشی به سازمان سنجش و بخشی نیز به دفتر گسترش وزارت علوم ارسال شده است.

وی درباره دانشگاه‌هایی که ظرفیت خود را در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری 90 تکمیل نکرده بودند، گفت: ظرفیت خالی دانشگاه‌ها و ظرفیت‌هایی که پر نشده بود 30 درصد مجموع این افزایش ظرفیت را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی درباره مواد درسی کنکور نیمه متمرکز دکتری گفت: مواد درسی کنکور دکتری که مقرر شده بود به صورت تخصصی‌تر تهیه شود، آماده شده و در هفته آینده اعلام می‌شود.

تکمیل ظرفیت دکتری فقط با تکرار مصاحبه

معاون آموزشی وزیر نیز درباره پذیرش مازاد بر ظرفیت اولین آزمون دکتری نیز گفت: اگر بخواهیم برای پذیرش دانشجوی دکتری در بهمن ماه ظرفیت مازاد به دانشگاه‌ها اعلام کنیم از آزمون قبلی دکتری که ابتدای امسال برگزار شد دانشجو جهت مصاحبه معرفی خواهیم کرد.

به گفته حسین نادری‌منش، هر نوع ظرفیتی که برای پذیرش دانشجوی دکتری در بهمن‌ماه اعلام شود براساس آزمون قبلی خواهد بود.

وی با بیان این‌که امسال برای اولین بار آزمون دکتری به صورت سراسری و به شیوه نیمه متمرکز برگزار شد، تصریح کرد: در نظر داریم برای جلوگیری از فشار و اضطراب دانشجویان سالی دو آزمون دکتری برگزار کنیم، اما با توجه به این‌که امسال اولین سال برگزاری این آزمون بود و مورد بازنگری قرار گرفت، بنابراین امسال و سال آینده برای پذیرش دانشجو تنها یک آزمون دکتری برگزار می‌شود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
پرونده داوطلباني که نقص داشته، فرم پر نکرده يا پاسخنامه آزمون آنها دچار مشکل بوده، در دست بررسي است