جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 26 مهر 1396 / 27 محرم 1439 / a 18 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 23 آبان 1390 - ساعت 17:27
شماره خبر: 100859399039
ويژه برنامه‌هاي راديو در عيد غدير
جام جم آنلاين: شبکه‌های رادیویی به مناسبت عید سعید غدیرخم ویژه برنامه هایی جذاب و تأثیرگذار را به سمع مخاطبان می‌رسانند.

به گزارش روابط عمومی صدا، شبکه های رادیویی به مناسبت واقعه عظیم عید سعید غدیرخم، در قالبهایی متنوع از جمله : میزگرد ، گفتگو ، مستند، نمایش ، طنز، سخنرانی ، مباحث کارشناسی با تدارک برنامه‌های متنوع، مخاطبان خود را بیش از پیش با ابعاد مختلف این رویداد تاریخی آشنا می سازند که نام شبکه ها، موضوعات پرداخته شده و برخی از برنامه های آنها عبارتند از:

رادیو ایران:

این شبکه به مناسبت عیدسعید غدیر خم در برنامه های خود به موضوعاتی چون: بازگوئی تاریخ صدر اسلام با تکیه بر حوادث غدیر، ایجاد ترویج سرور و شادمانی در میان مردم در اعیاد اسلامی - پخش سرودها و نواهای مرتبط با موضوع امامت و ولایت- ترویج و تبلیغ فرهنگ عدالتخواهی در جامعه- تعمیق علایق دینی در خانواده نسبت به امامت و ولایت  و .... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به عیدانه، راه امام پیام امام، حدیث ولایت ، قول و غزل و تقویم تاریخ و ... اشاره کرد.

رادیو فرهنگ:

شبکه فرهنگ در این مناسبت به موضوعاتی چون : منقبت خوانی درباره حضرت علی (ع)، بررسی ادبی  اشعار و مدیحه سرایی­های مرتبط با عید غدیر، سیره امام علی (ع) از نگاه کارشناسان و ... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به نیستان ، ققنوس، بامداد فرهنگی، علی فریادگر توحید و ... اشاره کرد.

رادیو جوان :

شبکه جوان به مناسبت این عید فرخنده در برنامه های خود به موضوعاتی چون : بازخوانی سنت های ایرانی در عید سعید غدیر - تبیین چگونگی برقراری ارتباط صحیح بین جوانان و واقعه غدیر- تبیین دلایل کناره گیری حضرت علی (ع) از قدرت (به دلیل مصلحت اندیشی)و ... می پردازدو نام برنامه های آن عبارتنداز: سلام سید، کلاس جوونی، یا علی گفتیم و عشق آغاز شد  و ...

رادیو معارف:

این شبکه به مناسبت عیدسعید غدیر خم در برنامه های خود به موضوعاتی چون : شرح خطبه غدیر پیامبر اکرم (ص)- بررسی جلالت و عظمت عید غدیر- عید غدیر از نگاه شیعیان و .... می پردازد و از جمله های برنامه های آن می توان به تا چشمه غدیر، بربال سخن و داستان هفته اشاره کرد.

رادیو قرآن:

شبکه قرآن در این مناسبت به موضوعاتی چون : برگزاری مسابقه پیامکی همزمان با عید سعید غدیر ، بررسی آیات و روایاتی که در شأن حضرت علی (ع) بیان شده است، ارائه جنگ عصرگاهی در قالب مسابقه متناسب با عید سعید غدیر ویژه برنامه عید ولایت و ... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به پیام غدیر، آیات ولایت و مهر تابان اشاره کرد.

رادیو صدای آشنا :

این شبکه به مناسبت این عید فرخنده در برنامه های خود به موضوعاتی چون : بررسی عملکرد عوام و خواص در واقعه غدیر، تحلیل و بررسی عید سعید غدیر در آیینه ادبیات و شعر، تأثیر تاریخی واقعه غدیر در جهان اسلام و ... می پردازد و نام برنامه های آن عبارتند از: غدیر، برکه ای به بزرگی دریا، ویژه برنامه عید غدیر، اقیانوسی آرام و ...

رادیو تهران:

شبکه تهران در این مناسبت به موضوعاتی چون : بررسی زندگی حضرت علی (ع) از تولد تا رسیدن به امامت، ارائه برنامه ای شاد و مرتبط با عید غدیر خم از مؤسسه محک، خواندن اشعار و متن های ادبی مرتبط با عید غدیر خم و ... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به عید تا عید، برنامه ویژه عید غدیر، تهران در شب و... اشاره کرد.

رادیو سلامت:

این شبکه به مناسبت عیدسعید غدیر خم در برنامه های خود به موضوعاتی چون : تفسیر آیات مربوط به ولایت و امامت، نگاه تاریخی به واقعه غدیر، احادیث نقل شده از پیامبر اکرم (ص) در خصوص عید غدیر خم و .... می پردازد و از جمله های برنامه های آن می توان به موج زندگی، لحظه های ناب، قاصدک و... اشاره کرد.

رادیو پیام:

شبکه پیام در این مناسبت در 6 بخش: صبحگاهی، نیمروزی، عصرگاهی، شامگاهی، شبانگاهی و سحرگاهی در 24 ساعت در قالب موسیقی و متن، اهمیت ولایت و امامت را برای مخاطبان تشریح می کند.

مرکز هنرهای نمایشی رادیو:

شبکه نمایش در این مناسبت برنامه جرعه نوش عشق  را با موضوع زندگی علامه امینی و نوشتن کتاب الغدیر برای مخاطبان پخش می کند.

رادیو گفتگو :

این شبکه به مناسبت عیدسعید غدیر خم در برنامه های خود به موضوعاتی چون : تبیین جایگاه ولایت در اسلام و از منظر امامان معصوم (ع) ، تحلیل و بررسی سیاست ولایت مدارانه در اسلام  و .... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به ویژه عید غدیر خم و... اشاره کرد.

رادیو  ورزش :

شبکه ورزش به مناسبت این عید فرخنده در برنامه های خود به موضوعاتی چون : گفتگو با کارشناسان در خصوص امامت، ولایت و اطاعت پذیری، پوشش خبری ویژه برنامه و مراسم ورزشی در دهه ولایت، پخش سرودها و نغمه های شاد بصورت گلچین و...  می پردازد و نام برنامه های آن عبارتند از: ورزش و خانواده ، صبح و ورزش، نغمه ها و ...

رادیو  اقتصاد:

شبکه اقتصاد در این مناسبت به موضوعاتی چون : بیان ویژگی های منحصر به فرد اعیاد غدیر و قربان ، ویژگی های امامت و ولایت و تبیین ابعاد وجودی حضرت علی (ع) ، تحلیل و بررسی خطبه غدیریه از زبان کارشناسان و ... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به جنگ عصرگاهی، بازار خبر، قدر غدیر و.. اشاره کرد.

رادیو اینترنتی ایران صدا :

این شبکه به مناسبت عیدسعید غدیر خم در برنامه های خود به موضوعاتی چون : نگاه حضرت علی (ع) موضوع بیت المال، حق الناس ، تبریک و شادباش به مناسبت عید غدیر خم، نگاه تاریخی به واقعه غدیر خم از منظر کارشناسان و .... می پردازد و از جمله برنامه های آن می توان به ویژه قربان تا غدیر، نقد و نظر، کوچه اندیشه و... اشاره کرد.

رادیو  البرز :

شبکه البرز به مناسبت این عید فرخنده در برنامه های خود به موضوعاتی چون : تشریح ویژگی ها و خصوصیات حضرت علی(ع) با حضور کارشناسان ، ولایت و امامت و انعکاس نظرها و صحبتهای مخاطبان، نگاهی اجمالی به ویژگی­ها و صفات هر یک امامان اطهار (ع) به ویژه حضرت علی (ع) و...  می پردازد و نام برنامه های آن عبارتند از: شبی از شبها، با ستاره ها، در سایه سار خورشید و ...


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

اين برنامه‌ها در قالب هايي چون نمايش، طنز، سخنراني و مباحث‌ کارشناسي از شبکه هاي مختلف پخش مي‌شود