جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 23 آذر 1390 - ساعت 10:42
شماره خبر: 100861968650
وزير علوم خبر داد
حذف کنکور تا سال 93
جام جم آنلاين: وزیر علوم به کارگروه ماده 4 کنکور اشاره کرد و گفت: بر اساس تصمیم این کارگروه ، کنکور باید در سال 93 حذف شود.

 کامران دانشجو وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم نواختن زنگ پژوهش در هنرستان آزادگان منطقه یک تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش فاصله پژوهش در دانشگاه‌ها و بخش صنعت طی سال‌های گذشته گفت: فاصله بین صنعت و پژوهش‌های دانشگاه طی سال‌های اخیر کاهش یافته است به طوری که طی دو سال گذشته 100 میلیارد تومان قرارداد توسط دانشگاه‌ها با بخش صنعت منعقد شده است.

وی همچنین به کارگروه ماده 4 کنکور اشاره کرد و گفت: براساس تصمیم کارگروه ماده 4 کنکور در سال 93 باید حذف شود. از امسال حذف کنکور با تأثیر 25 درصدی مثبت سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور با همکاری وزارت آموزش و پرورش آغاز شده است و تا سال 93 به مرور کنکور حذف می‌شود.

وزیر علوم تأکید کرد که رقابت برای حضور در دانشگاه‌ها حذف نمی‌شود و در حال حاضر بیش از 200 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده دانش‌آموزان از پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: تاکنون دو پارک علم و فناوری برای استفاده دانش‌آموزان مهیا بود، اما از امسال پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز به این آمار اضافه می‌شود ضمن این که به مرور تمام پارک‌های علم و فناوری به منظور استفاده دانش‌آموزان تجهیز می‌شوند.

دانشجو همچنین به زمان برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: این جلسه ساعت 4 بعداز ظهر روز چهارشنبه 30 آذر در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
مشاور عالي سازمان سنجش تاکيدکرد:

کنکور 91 طي روزهاي 8 ، 9 و 10 تيرماه سال آينده برگزار مي‌شود

معاون سازمان سنجش اعلام کرد: