جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 08 دي 1390 - ساعت 17:21
شماره خبر: 100863278480
تصويب جدول مواد درسي ششم ابتدايي
جام جم آنلاين: جدول مواد درسی پایه ششم ابتدایی پس از بحث و تبادل نظر اعضای شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید.

هشتصد و پنجاه و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

در این جلسه بررسی اهداف و جدول مواد درسی پایه ششم ابتدایی در دستور کار قرار گرفت و پس از بحث و تبادل نظر اعضای شورای عالی در یک ماده واحده به تصویب رسید.

بر اساس این ماده واحده با عنایت به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مصوبه هشتصد و پنجاه یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر شش ساله شدن دوره ابتدایی از سال تحصیلی 92ـ91 اهداف و برنامه‌های درسی ابتدایی به تصویب می‌رسد و واحدهای آموزش و پرورش مکلفند در برنامه‌ریزی و ساماندهی فعالیت‌های آموزشی و پرورشی به گونه‌ای اقدام کنند که خروجی‌های دوره ابتدایی به اهداف تعیین شده این دوره نایل آیند.

در این ماده واحده، به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اجازه داده می‌شود نسبت به تهیه و تدوین کتب درسی و مواد آموزشی پایه ششم ابتدایی برای دوره گذار بر اساس اهداف و جدول مواد و ساعات دروس پایه مذکور اقدام کند.

آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مورد نیاز برای اجرای این مصوبه از جمله مقررات ثبت‌نام، گزینش و آموزش نیروی انسانی، ارزشیابی از پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان توسط واحدهای ذیربط در وزارت آموزش و پرورش تهیه، تدوین و ابلاغ خواهد شد.

اهداف کلی پایه ششم شامل تکمیل، تثبیت و تعمیق دوره ابتدایی ، متناسب با اسناد تحولی آموزش و پرورش و همسو با برنامه درس ملی ـ تربیت دانش آموزان برای دستیابی به مراتبی از حیات طیبه و موقعیت‌ها و نیازهای جدید و پاسخ به اقتضائات آن و کسب مهارت‌های ضروری برای ورود به دوره تحصیلی بعدی است.(مهر)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

حاجي بابايي: