جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 25 دي 1388 - ساعت 14:35
شماره خبر: 100864833918
فرزين اعلام کرد:
اجراي هدفمندي يارانه‌ها ،3ماه‌ديگر
جام جم آنلاين: سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها تا سه ماه دیگر و دستور ویژه رئیس جمهور به وزرای کابینه دهم برای حضور در جلسات فوق‌العاده این کارگروه که از این پس در اکثر روزهای هفته برگزار خواهد شد خبر داد.

محمدرضا فرزین در گفتگو با مهر با اشاره به تبدیل لایحه هدفمند کردن یارانه ها به قانون با تائید شورای نگهبان، گفت: به دولت برای اجرای این قانون سه ماه فرصت داده شده است که دولت نیز در این فرصت اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد.

وی از دستور رئیس جمهور به وزرا برای حضور در جلسه فوق العاده کارگروه تحول اقتصادی دولت که از این پس در اکثر روزهای هفته برگزار خواهد شد، خبر داد و افزود: در جلسات یکشنبه و سه شنبه هفته آتی این کارگروه بحث سبد کالا، نحوه اطلاع رسانی به مشمولان و 9 بسته حمایتی از هدفمندکردن یارانه‌ها بررسی خواهد شد.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت در عین حال اعلام کرد در هفته آتی دور جدید اطلاع رسانی درباره هدفمندکردن یارانه ها آغاز خواهد شد.

فرزین با بیان اینکه هم اکنون تعدادی از بسته های حمایتی از هدفمندکردن یارانه ها تدوین و در دولت مصوب شده است، تصریح کرد: تعدادی دیگر از این بسته ها نیز به زودی تصویب و برای اجرا به دستگاههای ذیربط ابلاغ خواهد شد.

تشکیل سازمان هدفمندی یارانه‌ها یک ماه دیگر

فرزین در پاسخ به این پرسش که سازمان هدفمندکردن یارانه ها از چه زمانی تشکیل خواهد شد؟ گفت: براساس قانون هدفمندکردن یارانه ها، برای تشکیل این سازمان یک ماه فرصت به دولت داده شده است.

وی از برگزاری جلسه ای در دفتر معاون اول رئیس جمهور با موضوع بررسی اساسنامه تشکیل سازمان هدفمندکردن یارانه ها که فردا شنبه برگزار می‌شود، خبر داد و اظهارداشت: این موضوع همچنین در جلسه یکشنبه کارگروه تحول اقتصادی دولت نیز مطرح خواهد شد.

تدوین چهار آئین نامه اجرایی

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه که چه تعداد آئین نامه اجرایی برای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تدوین خواهد شد؟ گفت: ظرف مدت سه ماه چندین آئین نامه‌‌های اجرایی شامل حمایت از تولید نان صنعتی، باز توزیع حمایت از تولید، اطلاعات خانوار و نحوه رسیدگی به آن و همچنین چگونگی شناسایی جامعه هدف باید تدوین شود که هم اکنون این آئین نامه ها هم اکنون در مرحله تنظیم و تصویب است.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی در پایان با تاکید بر اینکه دولت مصمم به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست، گفت: دولت قصد ندارد یارانه 16 قلم کالای مورد نظر لایحه هدفمند کردن یارانه ها را به طور همزمان هدفمند کند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
احمدي نژاد در جمع مديران خوزستان:

وزير اقتصاد و دارايي اعلام‌کرد: