جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 26 دي 1388 - ساعت 18:47
شماره خبر: 100864935319
مدد اعلام کرد:
مرحله نهايي جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها
جام جم آنلاين: محمد مدد، رئیس مرکز آمار ایران از اجرای مرحله نهایی طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها از 3 تا 22 بهمن ماه خبرداد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمد مدد گفت : همه خانوارها می توانند با مراجعه به نشانی www.amar.org.ir از صحت اطلاعات و خوشه بندی خود در این طرح مطلع شوند و این اطلاعات را تایید کنند و در صورت نیاز درخواست تغییر دهند.

مدد افزود : برای ورود به سامانه اطلاع رسانی مرکز آمار ، ضروری است همه اطلاعات درخواست شده شامل کد رهگیری ، شماره ملی سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانوار که هنگام ثبت نام درج شده است به طور کامل وارد شود.

وی ادامه داد : از امروز به مدت یک هفته اطلاع رسانی و آموزش های لازم خانوارها در 30 استان آغاز شده است.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه برای دسترسی آسان بیش از 17 میلیون خانوار به پایگاه اطلاع رسانی مرکز آمار برنامه زمان بندی برای مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی تعیین شده است ، گفت : خانوارهای 1 تا 2 نفره از 3 تا 5 بهمن ؛ خانوارهای 3 نفره از 6 تا 8 بهمن ؛ خانوارهای 4 نفره از 9 تا 11 بهمن ؛ خانوارهای 5 نفره به بالا از 12 تا 14 بهمن مهلت دارند و خانوارهایی که بر اساس این زمان بندی موفق نشوند از 15 تا 22 بهمن فرصت دارند با مراجعه به نشانی اینترنتی اعلام شده ، اطلاعات خانوار خود را مشاهده ، تایید یا موارد اصلاحی خود به این اطلاعات را اعلام کنند.

مدد گفت : اطلاعات خانوارها در سه خوشه دسته بندی شده که خوشه اول شامل دهک های 1 تا 4 ؛ خوشه دوم شامل دهک های 5 تا 7 و خوشه سوم شامل دهک های 8 تا 10 است.

رئیس مرکز آمار ایران افزود : پیش بینی می شود در خانوارهای زیر مجموعه خوشه نخست چون از بالاترین میزان یارانه برخوردار خواهند شد ؛ معترضی نباشد و خانوارهای خوشه دوم هم تفاوت چندانی با خوشه اول نخواهند داشت.

مدد افزود : اگر خانوارهای خوشه اول و دوم ؛ اطلاعات خانوارهای خود را بپذیرند و موارد اصلاحی یا اعتراض ، کمتر باشد ؛ کار سریع تر انجام می شود و این خانوارها آماده بازکردن حساب بانکی می شوند.

وی با بیان اینکه برای بررسی اعتراض خانوارهایی که مستندات لازم را دارند ؛ به زودی پایگاه هایی در سراسر کشور اعلام خواهد شد گفت : حق همه خانوارهای متقاضی اصلاح اطلاعات تا اعلام نتیجه بررسی مجدد ؛ محفوظ است.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اجرای طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوراهای در سال 1387 گفت : از آن زمان تا کنون یک میلیون و 200 هزار فقره ازدواج ؛ 900 هزار تولد و 400 هزار فوت در کشور ثبت شده و تغییر در ابعاد خانوارها طبیعی است.

مدد افزود : خانوارها می توانند هر یک از تغییرات در خانواده خود را به اطلاع پایگاههایی که اعلام می شود ، برسانند.

وی گفت : پایگاه اینترنتی مرکز آمار ایران با بزرگترین پهنای باند است و تلفن گویا در 15 استان که امکان کمتری برای دسترسی به اینترنت دارند ، سامانه پیامک و اداره های پست و مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی آماده خدمات رسانی در این طرح هستند.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه با همین اطلاعات می توان برای 40 تا 50 میلیون نفر حساب بانکی باز کرد ، گفت : به موارد اعتراضی هم در زمان مناسب رسیدگی خواهد شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
مدد :

مدد:

رئيس مرکز آمار ايران خبر داد:

رئيس مرکز آمار ايران خبر داد: