جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 10 اسفند 1395 / 01 جمادي الثاني 1438 / a 28 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 04 اسفند 1388 - ساعت 22:13
شماره خبر: 100868230846
هواي استان آذربايجان شرقي در وضعيت هشدار
مدارس تبريز و شهرهاي جنوبي استان فردا تعطيل است
جام جم آنلاين: مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: به دنبال گرد و غبار منطقه‌ای که هوای تبریز و شهرهای جنوبی استان را در وضعیت هشدار و اضطرار قرار داده، مدارس تبریز و شهرهای جنوبی استان فردا تعطیل است.

بیوک رئیسی امروز در گفتگو با فارس در تبریز اظهار داشت: به دلیل افزایش ذرات معلق هوا در تبریز میزان آلودگی هوای این شهرستان و شهرهای جنوبی استان در وضعیت هشدار قرار گرفته، به همین علت و برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان مدارس شیفت صبح و بعد از ظهر در تمام مقاطع در این شهرها فردا چهارشنبه پنجم اسفند تعطیل است.

وی افزود: از مرکز پایش و کنترل آلودگی هوای مستقر در اداره کل و مرکز تحقیقات حفاظت محیط زیست استان، میزان گرد و غبار با منشا فرامنطقه‌ای به طور میانگین به یک هزار میکروگرم در متر مکعب رسیده است.

رئیسی خاطر نشان کرد: افزایش پنج برابری ذرات معلق در هوا، وضعیت هوای تبریز به مرحله اضطرار رسیده است
مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی یادآور شد: میزان استاندار ذرات یاد شده باید حداکثر 150 میکروگرم در متر مکعب باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت آب و هوای یک منطقه به چهار وضعیت عادی، هشدار، اضطرار و بحران تقسیم می‌شود، اظهار داشت: شهر تبریز تا مرحله بحران تنها یک گام فاصله دارد.

کارشناس آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی یادآور شد: منشا ورود این توده هوای آلوده به گرد و غبار فرامنطقه‌ای است.

رئیسی در خصوص اینکه این وضعیت تا چه زمانی ادامه می‌یابد، گفت: طبق پیش‌بینی هواشناسی وضعیت کنونی تا دو روز آینده ادامه دارد، اما امیدواریم با وزش باد و بارش از فردا از میزان آلودگی تا حد زیادی کاسته شود.

وی یادآور ‌شد؛ ‌براساس استانداردهای زیست محیطی، میزان ذرات معلق در هوا تا 150 میکروگرم در متر مکعب عادی است.

رئیسی گفت: با توجه به استاندارد این آلاینده، در شرایط فعلی هوای شهرستان تبریز در شرایط ناسالم قرار دارد، از این رو بیماران قلبی، عروقی، ریوی و افراد سالخورده از تردد غیرضروری و دانش‌آموزان از انجام فعالیت‌های بدنی و برگزاری اردو در فضای باز خودداری کنند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
رييس ستادحوادث غيرمترقبه استان مرکزي:

به علت گردوغبار شديد