جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 22 فروردين 1389 - ساعت 17:46
شماره خبر: 100872275629
از سوي دولت ابلاغ شد
کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال 89
جام جم آنلاين: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال 1389 منتشر و به همراه مصوبه هیئت وزیران به مبادی ورودی و خروجی گمرکات کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، بابک افقهی با بیان اینکه تغییرات تعرفه ای در این کتاب شامل تصویب تغییرات تعرفه ای در 660 ردیف کالا توسط هیئت دولت بوده است، گفت: از این تعداد 39 کالا با کاهش و 337 کالا با افزایش سود بازرگانی مواجه شده است.

بابک افقهی افزود: عمده ترین دلایل کاهش سود بازرگانی برخی از اقلام وارداتی تامین نیازمندی های واحدهای تولیدی، توانایی ناکافی برخی از واحدهای تولیدی داخل برای تامین نیاز مصرف کشور و همچنین ایجاد انگیزه واردات از مبادی رسمی و کاهش قاچاق است.

وی درخصوص دلایل افزایش تعرفه واردات 337 قلم کالا تصریح کرد: حمایت از تولید داخلی با کیفیت بالا، کاهش انگیزه واردات کالاهای مشابه تولید داخلی، جلوگیری از واردات بی رویه و همچنین تحقق قانون بودجه امسال برای برخی از محصولات کشاورزی از جمله عوامل موثر بر افزایش تعرفه واردات کالا ها است.

معاون وزیر بازرگانی با اشاره به خط مشی کلی سازمان توسعه تجارت ایران در تعیین و برقراری سود بازرگانی کالاهای وارداتی گفت: براساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به محوریت قراردادن تولید داخلی، سود صفر درصد بازرگانی مواد اولیه و ماشین آلاتی که تولید داخل ندارند و بالا بودن سود بازرگانی اقلام ساخته شده نسبت به نیم ساخته و مواد اولیه در سیاستگذاری سود بازرگانی درحمایت از تولید داخلی لحاظ شده است.
 
وی با بیان اینکه تعیین تعرفه اقلام یاد شده حاصل بیش از80 نشست کمیته های کارشناسی و اصلی ماده یک آئین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات بوده است، افزود: در این کمیته نمایندگان دستگاههای دولتی و خصوصی مربوطه شامل اتحادیه ها، انجمنها و تشکلهای صنفی، صنعتی و مصرفی حضور داشته اند.
 
افقهی تصریح کرد: همکاری مستمر با سازمانها و دستگاه‌های موثر در چرخه تجارت خارجی کشور در جهت رفع موانع و مشکلات تجاری و تسهیل در امر صادرات، همواره مدنظر سازمان توسعه تجارت ایران بوده است.
 
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با ابراز خرسندی از چاپ و ابلاغ کتاب مقررات سال 89 در ابتدای سال افزود: تهیه و تنظیم قوانین و مقررات مناسب برای فعالیتهای تجاری و توسعه همکاری‌های دوجانبه، چندجانبه و منطقه‌ای با سایر کشورها را بسیار حائز اهمیت است.
 
وی گفت: در تدوین مقررات و تعیین تعرفه‌ها علاوه بر توجه به حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده، وضعیت تجارت جهانی و قوانین و مقررات آن مدنظر قرار می ‌گیرد.
 
وی اضافه کرد: کتاب قانون مقررات صادرات و واردات امسال براساس سامانه هماهنگ ‌شده توصیف و کدگذاری کالا تنظیم ‌شده و لوح فشرده آن نیز در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.
 
افقهی خاطرنشان کرد: آن دسته از تغییرات تعرفه ای مربوط به بند 15 قانون بودجه 89 کل کشور با تشکیل کارگروههای مورد نظر قانون جهت تعیین مصادیق و تعیین تکلیف تعرفه محصولات کشاورزی برای سال 89 از هفته گذشته تشکیل شده و نتایج آن از همان تاریخ بودجه 89 انشاءالله  به صورت اصلاحیه تعرفه ها پس از تصویب در اسرع وقت ابلاغ خواهد شد.
 
وی درخصوص اطلاع ‌رسانی تغییرات احتمالی گفت: نسخه الکترونیکی این کتاب در پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران قابل دسترسی است و آخرین تغییرات در طول سال 89 در نسخه الکترونیکی آن بر روی وب‌سایت اعمال می‌شود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
نماينده کليبر خواستار شد

معاون وزير بازرگاني خبر داد: