جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 25 ارديبهشت 1389 - ساعت 12:29
شماره خبر: 100875194196
ارائه تقاضا ، خرداد ماه صورت مي گيرد
اعلام شرايط تغيير رشته و انتقال دانشجويان در ترم دوم تحصيلي
جام جم آنلاين: دانشجویان دانشگاه های کشور از اول تا هشتم خرداد ماه سال جاری فرصت دارند نسبت به دریافت و تکمیل فرم تغییر رشته ، مهمانی و انتقال اقدام کنند.

به گزارش مهر ، دانشجویان می توانند برای تغییر رشته تحصیلی شرایط تغییر را مطالعه و پس از آن نسبت به تغییر رشته اقدام کنند دانشجویان متقاضی تغییر رشته که کد رشته را در کارنامه آزمون خود نیاورده اند ، می توانند تقاضای تغییر رشته را تنها یکبار و برای یک رشته ارسال کنند تا بررسی شود.

تغییر رشته به رشته هایی از گروه آموزشی (ریاضی یا تجربی) غیر از گروه آموزشی که دانشجو در آن پذیرفته شده امکان پذیر نیست. دانشجویانی که از سایر دانشگاه ها به دانشگاه مقصد انتقال یافته اند حق استفاده از شرایط را ندارند کلیه تقاضاهای دانشجویان در این زمینه به اداره کل آموزش دانشگاه ارائه می شود تا به طور متمرکز مورد بررسی قرار گیرند.

حداکثر سه درصد از دانشجویان ورودی هر رشته می توانند از این شرایط استفاده کنند و دانشکده مقصد می تواند حداکثر معادل 10 درصد از ورودی های هر رشته از این طریق دانشجو بپذیرد.

معدل کل نیمسال اول و دوم دانشجوی متقاضی (که حداقل 24 واحد از دروس آن دو ترم غیر عمومی باشد) نباید از میانگین به علاوه یک هم ورودیهای خود در رشته مورد تقاضا در دانشکده مقصد کمتر باشد.

متقاضی باید دو ترم در دانشکده مقصد به صورت مهمان بگذراند و در این دو ترم حداقل 28 واحد غیر عمومی در دروس رشته مورد تقاضا را گذرانده باشد معدل کل دو ترمی که در رشته مورد تقاضا گذرانده شده باید از میانگین هم ورودیهای خود در رشته مورد تقاضا در دانشکده مقصد حداقل یک نمره بالاتر باشد.

تقاضای تغییر رشته برای دانشجویان واجد شرایط فقط در پایان نیمسال دوم و در تیرماه هر سال قابل بررسی خواهد بود و شرایط تغییر رشته برای دانشجویانی که کد رشته را آورده اند کما فی السابق طبق آیین نامه های قبلی قابل اجرا است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
تسهيلات وزارت علوم براي انتقال دانشجويان


رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت خبر داد: