جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 23 مرداد 1389 - ساعت 09:15
شماره خبر: 100883044965
پخش از شبکه 2
برومند با آب پريا مي‌آيد
جام جم آنلاين: مرضیه برومند برای کودکان دیروز نامی آشناست. سریال عروسکی «مدرسه موش‌ها»، او را بین کودکان دهه 60 به شهرت رساند و او قهرمانی شد که توانسته بود شخصیت‌هایی مانند کپل، سرمایی، نارنجی، گوش دراز و... را از دنیای خیال عبور دهد و آنها را برای بچه‌ها دیدنی کند.

وقتی برومند سریال «داستان‌های تابه‌تا» یا همان «زی‌زی‌گولوی» دوست داشتنی را برای بچه‌ها ساخت همه باور کردند که برومند هنوز کودک درون خود را به همراه دارد و با کمک این کودک برای بچه‌ها برنامه‌های جذاب، دیدنی و آموزشی می‌سازد.

بعد از داستان‌های زی‌زی‌گولو که هم بزرگ‌ترها را سرگرم می‌کرد و هم بچه‌ها را مرضیه برومند به سمت مخاطب بزرگسال گرایش پیدا کرد و مجموعه‌هایی مانند هتل، شمسی و مادام، کتابفروشی هد هد و همه بچه‌های من را کارگردانی کرد. اما اکنون برومند دوباره به سمت کودکان کشیده شده است و این روزها مشغول ساخت یک سریال برای کودکان و نوجوانان است؛ سریالی که «آب پریا» نام دارد و در گروه کودک و نوجوان شبکه 2 تولید می‌شود.

آب پریا داستانی فانتزی دارد؛ هر سال در پایان زمستان، 3 خواهر به نام‌های آب پری، ابری پری و سبزی پری به زمین می‌آیند تا به استقبال بهار بروند اما امسال آب پری نیامده و خواهرانش را نگران کرده است. پس از مدتی خواهران آب پری متوجه می‌شوند که او در دام دیو خشکسالی که «آپوش» نام دارد، گرفتار شده است...

دیدن نام بهناز جعفری در فهرست بازیگران سریال آب پریا جالب است. جعفری تاکنون در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی بازی کرده، اما هیچ‌کدام از کارهای او برای کودکان نبوده است؛ ولی اکنون او در مجموعه آب پریا نقش یکی از خواهران را بازی می‌کند. دو خواهر دیگر او سحر ولدبیگی و هنگامه مفید هستند. در بین بازیگران آب پریا نام سیامک انصاری هم دیده می‌شود. این اولین باری است که انصاری در کارهای برومند بازی می‌کند. حسن پورشیرازی هم قرار است نقشی را در این مجموعه بازی کند. پیش از این پورشیرازی با برومند به عنوان گوینده عروسکی همکاری‌هایی داشته است. لیلی رشیدی و امیرحسین صدیق هم هستند. این دو بازیگر در مجموعه تلویزیونی قصه‌های تابه‌تا نقش والدین زی‌زی‌گولو را بازی می‌کردند.

از دیگر بازیگران مجموعه آب پریا می‌توان به حسن دادشکر، امیررضا میرآقا، سروش مرادی، گیتی معینی، محسن دوکوشکانی، شیلان رحمانی، توران یاقوتی، سوسن مقصودلو و افسر اسدی اشاره کرد. طراحی گریم آب پریا را جلال‌الدین معیریان انجام داده است و صدابردار آن مسعود شاهوردی است. در این مجموعه تلویزیونی عروسک هم وجود دارد که عروسک‌سازان آن بنفشه بدیعی است و عروسک گردانی کار به عهده آذر اخوت است.

دیگر عوامل سازنده آب پریا عبارتند از: مدیرتولید: صدیقه موسوی‌زاده، مدیرتصویربرداری: کاوه شاه‌محمدلو، طراح صحنه و لباس: امیر اثباتی، جلوه‌های ویژه میدانی: حمید رسولیان، تدوین: سهراب شاه‌محمدلو و....


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: