جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 26 مهر 1396 / 27 محرم 1439 / a 18 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 شهريور 1389 - ساعت 11:34
شماره خبر: 100886335670
ضيايي خبر داد:
اعلام نتايج آزمون‌هاي دانشنامه پزشکي ،امشب
جام جم آنلاين: دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی زمان اعلام نتایج آزمون های دانشنامه پزشکی تخصصی و فوق تخصصی را امشب اعلام کرد و گفت: داوطلبان می توانند با استفاده از کد رهگیری و با ورود به سایت مرکز سنجش وزارت بهداشت از نتایج آزمون مطلع شوند.

دکتر سید امیرمحسن ضیایی در گفت و گو با مهر افزود: نتایج آزمونهایی که از 25 شهریور آغاز شده است، امشب از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود.

وی اضافه کرد: این آزمون ها بیست و چهارمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی، پنجاه و هفتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی و سی و نهمین دوره آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی بودند که در مدت 5 روز با برگزاری آزمون های کتبی و شفاهی به صورت متمرکز برگزار شدند.

ضیایی گفت: در آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی حدود 400 شرکت کننده در 21 رشته شرکت کردند که 89.14 درصد افرادی که حدنصاب کتبی را کسب کرده و در آزمون شفاهی شرکت کردند، در این آزمون قبول شدند.

وی درباره پذیرفته شدگان آزمون گواهینامه رشته های تخصصی پزشکی خاطرنشان کرد: سی و نهمین دوره آزمون کتبی گواهینامه با حضور یک هزار و 719 شرکت کننده برگزار شد که در نهایت 97 درصد شرکت کنندگان قبول شدند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی یادآور شد: آزمون کتبی پنجاه و هفتمین دوره دانشنامه تخصصی پزشکی نیز در 24 رشته و با 2 هزار و 203 نفر برگزار شد که در مرحله اول یک هزار و 320 نفر به مرحله آزمون شفاهی راه پیدا کردند و در نهایت 81.76 درصد این افراد، قبول شدند.

وی گفت: افرادی که موفق به گذراندن مراحل کتبی و شفاهی آزمونهای دانشنامه شوند مدرک دانشنامه تخصصی و یا فوق تخصصی پزشکی را کسب می کنند که این مدرک شرط ورود به عضویت هیئت علمی است اما الزاماً در عضویت هیئت علمی مشغول به فعالیت نمی شوند و می توانند در حوزه های مختلف درمانی فعالیت کنند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
محققي خبر داد: