جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دانش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 شهريور 1389 - ساعت 21:10
شماره خبر: 100886368732
آي ‌يو دي موثرترين راه‌ جلوگيري از بارداري
جام جم آنلاين: استفاده از دستگاه داخل رحمی (IUD)‌ موثرترین راه‌ پیشگیری از بارداری است.

به گزارش مهر، دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت اعلام کرد: از بین وسایل و راههای جلوگیری از بارداری مانند استفاده از قرص ضدبارداری (OCP)، نورپلانت (کپسول کاشتنی)، کاندوم مردانه و زنانه، دیافراگم، دستگاه داخل رحمی (IUD)‌، اسپرم‌کش، مقاربت منقطع و روش طبیعی، روشهای پیشگیری اورژانسی و آی‌یودی، موثرترین و مطمئن‌ترین راههای جلوگیری از بارداری شناخته شدند.

مطالعه یک ساله در کشور بر روی 100 زوج نشان داد 5 تا 8 زوج با استفاده از قرص ضدبارداری، 8 زوج با استفاده از نورپلانت، 15 زوج با استفاده از کاندوم مردانه ،21 زوج با استفاده از کاندوم زنانه، 16 زوج با استفاده از دیافراگم، 29 زوج با استفاده از اسپرم کش، 27 زوج با روش مقاربت منقطع و 25 زوج با استفاده از روش طبیعی باردار شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: تنها در روشهای دستگاه داخل رحمی (IUD)‌، یک زوج و پیشگیری اورژانسی یک تا دو زوج از 100 زوج در طول یک سال باردار شده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: برخی از روشها اگر توسط جوانان مورد استفاده قرار گیرد میزان خطا را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال زوجهای جوانی که از روش طبیعی براساس ریتم قاعدگی استفاده می‌کنند احتمال حاملگی آنها بیشتر از زوجهای مسن‌تر است زیرا ریتم قاعدگی در زنان جوان نامنظم تر و غیرقابل پیش‌بینی ‌تر از زنان مسن است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: