جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 16 مهر 1389 - ساعت 16:41
شماره خبر: 100887823751
شمقدري در پيامي به جشنواره فيلم کودک:
دنياي کودکي گوهري است که از آن دور افتاده‌ايم
جام جم آنلاين: معاون امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره فیلم کودک، عنوان کرد: دنیای پاک و یکرنگی دوران کودکی در خیال همه ما گوهری است که سال‌ها از آن دور افتاده‌ایم و دست‌نیافتنی می‌نماید.

به گزارش مهر، جواد شمقدری در این پیام تصریح کرده است: اگرچه کودکان‌مان در مقابل چشمان ما به‌ سان آینه‌ای هستند که حقیقت پاکی خود را در درون آنها می‌جوییم اما این هم‌جواری، فرصت تکرار تجربه‌های معصومیت کودکی را برای ما مهیا نمی‌سازد.

سینمای کودک و نوجوان پنجره‌ای است که مخاطب بزرگسال را در این تجربه‌های فراموش شده به میهمانی می‌برد و چند ساعتی با شخصیت ساده، بی غل و غش، پاک و پرنشاط کودکی فارغ از همه کشش‌ها و وسوسه‌ها و وابستگی‌ها، تنها می‌گذارد و اجازه می‌دهد دنیا و زندگی را بار دیگر در بستر یگانگی، صفا، سلامت و نشاط تجربه کنیم. کودک و نوجوان، سرمایه آینده ما هستند و بهتر است بگوییم بزرگ‌ترین و گران‌بهاترین سرمایه هر ملت، کودکان و نوجوانان آن ملت هستند.

در ادامه این پیام آمده است: باید دید ما برای این سرمایه‌های نامحدود انسانی چه کرده‌ایم واقعیت تلخی که در مقابل ما رخ می‌نماید، بی‌توجهی اکثر برنامه‌ها و سیاست‌ها به این سرمایه عظیم و ذی‌قیمت است. حتی در حوزه فرهنگ و هنر نیز کم‌کاری گسترده‌ای دیده می‌شود.

بی‌تردید ضامن بقای حیات و پیشرفت هر ملتی در گرو تضمین نشاط، سرزندگی و تربیت کودکان و نوجوانان است. تصویر آینده، مسیر و افق هر ملتی را می‌توان در پیشانی کودکان و نوجوانان امروز آن ملت به سادگی دید و بازخوانی کرد. سینمای کودک و نوجوان، سهم بزرگی در ترسیم آینده و افق‌های روشن دارد. سینماگران ما بزرگ‌ترین، حساس‌ترین و ارزشمند‌ترین مخاطب را نباید فراموش کنند. کودکان و نوجوانان دارای نفس سلیم و روحی بلند هستند که هر کدام می‌توانند در صفحه آینده تاریخ، مردان و زنانی بزرگ و حماسه‌ساز شوند که سرنوشت یک ملت را در مسیر شکوفایی و رشد و تعالی به اوج برسانند.جشنواره بیست و چهارم برای سینماگر ایرانی و مدیر فرهنگی یک لحظه درنگ و تأمل است که بر این حقیقت بزرگ دست یابد و به مسئولیت‌های تاریخی خود واقف شود.

معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرده است: انشاءالله به زیبایی لحظات، پاکی و هم‌جواری با کودکان‌مان که به مدد این جشنواره به آن دست یابیم، شاهد رشد سینمای کودک و نوجوان در چارچوب فضائل اخلاقی و فطرت سال‌های پاک انسانی و نشاط و سرزندگی بهاری باشیم.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
جشنواره فيلم‌ کودک و نوجوان

تبريزي، کرامتي و فروزش از فيلمسازان حاضر در اين جشنواره هستند

500 نفر در فراخوان انتخاب داور