جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 25 مهر 1389 - ساعت 12:56
شماره خبر: 100888584455
امامي رضوي خبر داد:
طراحي تخصص پزشک خانواده
جام جم آنلاين: معاون سلامت وزارت بهداشت با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای حوزه پزشک خانواده از طراحی تخصص پزشک خانواده به منظور اجرای آن به صورت خاص در برخی از شهرها خبر داد.

سید حسن امامی رضوی در گفت و گو با مهر افزود: برنامه تخصصی پزشک خانواده در حال نگارش است البته این برنامه پس از تدوین برای همه مناطق کشور اجرا نمی شود و در برنامه های تحول یافته گروه پزشکی مدنظر قرار دارد.

وی اضافه کرد: تخصص پزشک خانواده در دنیا به شکل های مختلفی وجود دارد در برخی از کشورها پزشک خانواده از ابتدا به صورت متخصص تربیت می شوند و در برخی دیگر پزشکان عمومی در حوزه پزشک خانواده به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به برنامه های مختلفی که در حوزه آموزش پزشکی در ایران وجود دارد ، اظهار داشت: به نظر می رسد که برنامه پزشک خانواده در ایران باید به شکل تلفیقی از هر دو شیوه در دراز مدت طراحی شود. البته یکی از علت های تدوین چنین برنامه ای این است که وقتی ما بخواهیم طرح پزشک خانواده را در مراکز شهری اجرا کنیم با توجه به اینکه عادت مردم ما این است که به پزشک متخصص مراجعه کنند، پزشک خانواده متخصص می تواند این نیاز را پاسخگو باشد.

امامی رضوی خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای بزرگ، باید پزشک به گونه ای تربیت شود که بتواند به شیوه ای پاسخگو باشد که مردم وی را بپذیرند و سطح دانش وی به یک متخصص داخلی نزدیک بوده و از سوی دیگر مراقبتهای بهداشتی اولیه را نیز آموخته باشد.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: برنامه تخصصی پزشک خانواده در حال تدوین است. البته باید توجه داشت که این برنامه برای همه بخشهای کشور قابل اجرا نیست چرا که تا 20 سال آینده هم نیاز روستاهای ما با پزشک عمومی قابل رفع است و پزشک عمومی که مبانی پزشک خانواده را بداند می تواند پاسخگوی این نیاز باشد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
دستجردي خبر داد:

امامي رضوي خبر داد:

شريعتي خبر داد


مدير کل توسعه شبکه وزارت بهداشت تشريح کرد: